Gündem Haberleri

Düzce Kış’a hazır

Düzce Kış’a hazır

Düze Valisi Zülkif Dağlı Düzce’nin kışa hazır olduğunu ve önceliklerinin taşımalı eğitim olan köy yollarının kapanmasını engellemek olduğunu söyleyerek “Köylerde taşımalı eğitim olduğundan dolayı köy yollarının durumu da önem taşıyor. Bununla ilgili de il özel idaresi gerekli hazırlıkları yaptı” ifadelerini kullandı.

Afet Acil Durum Müdürlüğünde 2017 - 2018 Kış Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi. Vali ZülkifDağlı’nın başkanlık ettiği toplantıya Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy ve ilgili kurum ve daire müdürleri katıldı.

Düzce’nin kış tedbirleri konusunda hassas bir il olduğunu ve Bolu Dağı geçidi Otoban ve D-100 gibi önemli güzergâhların bulunduğunu ifade eden Vali Dağlı “Kış tedbirleri konusunda Düzce hassas bir il. Bir tarafında Bolu Dağı, bir tarafında, otoban var. Yüksek köylerimizde de kışın kapanmalar olabiliyor. Bu manada bu toplantının yapılması ayrı bir önem taşıyor. Bolu valimiz ile de Bolu Dağında da, kış tedbirleri ile ilgili bir toplantı yapacağız” dedi.

Köy yolları içinde gerekenin yapılacağını belirten Vali Dağlı “Köy yolları ile ilgili geçen yıl güzel bir çalışma yaptık. Tuzlama aracı almıştık, bu sene de bir tuzlama aracı aldık. Hizmete girdi. Eskisi gibi işçilerimiz kamyonun üzerinden atması sureti ile değil otomatik bir şekilde atılacak.

Köylerde taşımalı eğitim olduğundan dolayı köy yollarının durumu da önem taşıyor. Bir an önce köy yollarının açılması gerekiyor. Bununla ilgili de il özel idaresi gerekli hazırlıkları yaptı. Düzce Belediyesi de geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili bir toplantı yaptı. Tüm araç gereçlerini çıkardı, son hazırlıklarını gözden geçirdi” dedi.

İlçe kaymakamlıkları ile belediyelerinde de gerekli hazırların yapıldığını ifade eden Vali Dağlı “İlçe belediyelerimizde çalışmalarını yaptılar. Kaymakamlarımız görevlerinin başında bu konuda ne yapacaklarını biliyorlar. Belli bir tecrübe zaten var bu konuda. Bizim için en hassas konulardan biri Bolu Dağı bölgesinde ki ani durumlardaki tıkanmalar. Özellikle tırların yolu kapatması sureti ile oluşan tehlikeler. Kaynaşlı istikametinde bu kapanma olduğu zaman bunu en az hasarla kapatmak için Gümüşova, Hendek’ten de trafiği kapatma durumlarımızda olabilir. Bu işin planlamasını yapacağız. Kış tedbirleri konusunda yollarımızın, ekiplerimizin, araç gerecimizin son durumunu gözden geçireceğiz” dedi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu