Gündem Haberleri

Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı

Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı

Düzce Üniversitesi, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü ile lisansüstü eğitim konusunda işbirliği yapılmasına ilişkin protokol imzaladı.

Düzce Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Ertuğrul veDüzce İl Müftüsü Selami Emen ile basın mensupları katıldı.

Düzce Üniversitesi ile Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasındaki protokol; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu tarafından imzalandı.

Protokol, Düzce Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firma çalışanları ile Düzce Üniversitesi Enstitüleri tarafından verilecek lisansüstü eğitimin yürütülmesine ilişkin esasları ve her iki taraf arasındaki yükümlülükleri kapsıyor. Protokol ile Düzce Organize Sanayi Bölgesindeki firmalarda çalışanlar, belirlenen asgari giriş koşulları ve kontenjanlar çerçevesinde Düzce Üniversitesi’nin; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim görebilecek.

Bir diğer işbirliği protokolü ise Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Düzce İl Müftülüğü arasında gerçekleştirildi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından imzalanan protokol ile Düzce İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan personeller, Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim görme imkanı elde etti. Belirlenen giriş koşulları ve kontenjanlar dahilinde Düzce İl Müftülüğü personelleri, Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı ve Temel İslam Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programı’nda lisansüstü eğitim görebilecek.

Bölgesel kalkınma alanında öncü olan Düzce Üniversitesi, imzaladığı işbirliği protokolleri ile özel sektör ve kamu kurumlarında çalışanların lisansüstü eğitim görmelerine ve alanlarıyla ilgili uzmanlaşmalarına olanak sağlıyor.

 

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu