Gündem Haberleri

Düzce’de 6 noktaya bakılıyor

Düzce’de 6 noktaya bakılıyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında yürütülen yerli oto çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sakarya Karasu’ya kurulması planlanan Yerli Oto fabrikasının bir bölümünün de Düzce’ye kurulması için çalışmalar devam ederken, Düzce’de 6 farklı nokta belirlendiği ve görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

“Türkiyenin otomobili” konusunda proje çalışmaların sona gelindi. Karasu’ya kurulması düşünülen yerli oto fabrikasının üretim ayaklarından biri de Düzce’ye kurulacak. Düzce’de kurulması düşünülen bölümde yerli oto için gereken parçaların üretilmesi düşünülüyor.

Düzce’de ki üretim alanı için Düzce’ye gelen BMC yetkililerinin Düzce’de bir iş adamı ile görüştükleri ve 6 farklı nokta belirledikleri en uygun alanın satın alınacağı öğrenildi. Düzce’ye gelen BMC yetkilisinin şu an atıl durumda olan ve geçmişte traktör üretimi için yapılan Uzel’e ait binayı da incelediği öğrenilirken, Düzce’de bir mobilya firmasına ait fabrikayı da incelediği ancak fiyatta anlaşamadıkları iddia edildi.

Yerli oto için düşünülen diğer alanların yerleri ise şu an gizli tutuluyor. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’de  BMC’nin sahibi Ethem Sancak ile yakın olan Düzceli bir iş adamı aracılığı ile Ethem Sancak ile  konu hakkında görüştüğü ve görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Aa
    8.2.2018 - 07:39:51 Aa

    Kemerkasım’a gelsin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu