Gündem Haberleri

“Rekabet kaliteyi düşürmesin”

“Rekabet kaliteyi düşürmesin”

Düzce’de fırıncıların kendi aralarında başlattığı rekabetten dolayı düşen ekmek fiyatları ile konuşan Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz fiyatlara müdahalenin gündemlerinde olmadığını söyleyerek fırıncılara hitaben “Rekabet ederken ekmeğin kalitesini düşürmeyin. Hijyen ve kaliteye önem verelim” ifadelerini kullandı.

Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, fırıncılar arasında başlayan rekabet sonucu düşen ekmek fiyatları ile ilgili olarak “Şu anda müdahale edilecek bir şey yok ama önümüzde ki hafta içi bir toplantı yapıp durumu netleştireceğiz. Bir karar varacağız” dedi.

Ucuz fiyatlarının düşmesinin asıl zararını uncuların çekeceğini söyleyen Korkmaz “ Unculara zararı olacak, fırıncılar bu fiyatlara sattığı ekmeklerden kazandıkları para ile unculara ödeme yapamayacaklar. Birkaç kişi yüzüne herkes zarar görecek” dedi.

Fiyatların düşmesi ile birlikte ekmekte kalitenin de düşeceğini söyleyen Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz hem vatandaşlara hem de fırıncılara seslenerek “Ham madde aldığımız yerler zarar görür. Ekmeğin kalitesi düşer, bunlara dikkat edelim. Hijyen ve kaliteye önem verelim. Ekmeğin kalitesini düşürmeyelim. Fiyatlar bu derece düşüyorsa kalitenin düşmesi kaçınılmaz, gramajda bile azalma olur” şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu