Gündem Haberleri

Mehmetçik Kızılelma’nın peşinde

Mehmetçik Kızılelma’nın peşinde

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma da “Türkiye büyüyor, Türkiye büyümeye devam edecek; içeride, dışarıda kim çelme takmaya kalkarsa kalksın, Türkiye büyüme ideallerinden, hedeflerinden asla vazgeçmeyecek. Zeytin Dalı Harekâtı'yla Mehmetçiğimiz çok büyük bir mücadele veriyor, Kızılelma'nın peşinde onlar” dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMM Genel Kurulu'nda 518 Sıra Sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının tümü üzerinde şahsı adına konuşmak üzere söz aldı. Keşir yaptığı konuşma da “Bakın, az önce örnek verdim bir yazar kasa fırlatılınca, bir kitapçık fırlatılınca ne oldu diye, bugün sınırımızın ötesinde çok büyük bir mücadele veriyor askerlerimiz, Türk ordusu çok büyük bir mücadele veriyor ve biz, burada, Mecliste yatırım ortamının iyileştirilmesini konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in meclis kürsüsünde yaptığı konuşmadan bazı başlıklar şu şekilde;

“Günümüzde özellikle uluslararası ilişkilerde güç gösterisinin en önemli alanlarından biri malumunuz ekonomi ve Türkiye dünyaya en büyük meydan okumasını Sayın Cumhurbaşkanımızın "IMF'ye olan borçlarımızı ödeyeceğiz ve kendi yağımızda kavrulacağız." dediği gün yaptı aslında.

Ve buna hem biz çok inandık hem dünya bunu çok fark etti, farkında oldu. Ve 2013 Mayıs ayını sizlere hatırlatmak isterim. 2013 Mayıs ayına Türkiye son dönemlerin, neredeyse son elli yılın en parlak dönemi olarak girdi. IMF'ye olan son taksitini ödedi. Üçüncü havalimanı, nükleer santraller, üçüncü köprünün bütün sözleşmelerinin konuşulduğu, ihalelerinin yapıldığı aydır ama 2013 Mayısında ne oldu? Kendilerince, bu büyüyen ekonomiye çelme takmaya kalktılar ve Gezi olayları patladı.

Gezi olaylarında başarılı olamayanlar akabinde 17-25 Aralık sürecini devreye soktular

Bunun bir tesadüf olduğuna kimse inanmıyor, sokaktaki vatandaş da inanmıyor, biz de inanmıyoruz. Gezi olaylarında başarılı olamayanlar akabinde 17-25 Aralık sürecini devreye soktular, orada da başarılı olamadılar ama bu iki sürecin yaklaşık 200 milyar dolarlık bir maliyeti oldu Türkiye'nin geleceğine.

Akabinde 15 Temmuz darbe girişimini, ben de bu salonda olarak 94 milletvekiliyle yaşadık. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık sürecinde başarılı olunamayan Türkiye üzerinde oynanan oyunların en büyüğü 15 Temmuz gecesi burada yaşandı.

Bakınız, biraz siyasi tarihi hatırlarsanız, bir kitapçık fırlatıldığında, bir yazar kasa fırlatıldığında Türkiye ekonomisinin nasıl tepetaklak olduğu günleri herkes çok iyi hatırlayacaktır. Yakın siyasi tarihi bilenler ama biz 15 Temmuzu yaşadık, 15 Temmuzdan sadece birkaç ay sonra, bakın sadece birkaç ay sonra, Kasım ayında borsa tavan yaptı, rekor kırdı. Akabinde uzunlukları açısından dünyanın en uzun köprüsü olan Çanakkale köprüsünün temelleri atıldı.

 Türkiye eski Türkiye değil

 Afrin'de sınır ötesi harekâtla, Zeytin Dalı Harekâtı'yla Mehmetçiğimiz çok büyük bir mücadele veriyor, Kızılelma'nın peşinde onlar. Büyüyen Türkiye için kanlarını, canlarını ortaya koymuş yiğit evlatlarımız, hepimizin evlatları. Buradan onlara selam gönderiyorum.

 Bakın, az önce örnek verdim bir yazar kasa fırlatılınca, bir kitapçık fırlatılınca ne oldu diye, bugün sınırımızın ötesinde çok büyük bir mücadele veriyor askerlerimiz, Türk ordusu çok büyük bir mücadele veriyor ve biz, burada, Mecliste yatırım ortamının iyileştirilmesini konuşuyoruz.

Türkiye büyüyor, Türkiye büyümeye devam edecek; içeride, dışarıda kim çelme takmaya kalkarsa kalksın, Türkiye büyüme ideallerinden, hedeflerinden asla vazgeçmeyecek. Bu paketin gelmesi sair zamanlarda belki daha başka anlamlar ifade edebilirdi ama bugün Afrin'deki harekâtın devam ettiği süre içinde biz Türkiye'nin 2023 vizyonundan asla taviz vermeden, büyüme hedeflerimizden asla taviz vermeden yatırım ortamının iyileştirilmesini konuşuyoruz.

Bu paketle ne yapıyoruz?

Ne yapıyoruz bu paketle? Detayları maddelerde konuşulacağı için tüm detaylara girmeyeceğim, sürem azaldı. Şirket kuruluşlarını kolaylaştırıyoruz. Mükerrer olan, 2 defa notere gitme ihtiyacı olan durumlar ortadan kaldırılıyor. İcra ve İflas Kanunu'nda çok ciddi düzenlemeler yapıyoruz. Burada şirketlerin tasfiyesinden ziyade, öncelikle ticari hayatlarına devam etmesini esas aldık biz bu düzenlemelerle, 1'den fazla madde de bu konuları içeriyor. İnşaat izinlerini ve tapu işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Aynı işlem için birkaç defa bürokrasi basamaklarına takılıyor olmak süreci çok yavaşlatıyor. Bu anlamda yapılan 18 işlemi 6'ya indiriyoruz.

Ben özetle şunu tekrar ifade etmek istiyorum: Türkiye büyüme hedeflerinden, kalkınma hedeflerinden asla vazgeçmiyor. Sınır ötesi bir harekât ya da geçmişte olduğu gibi pek çok büyük kriz yaşamış olmasına rağmen, Türkiye, içeride ve dışarıda kim engel olmaya kalkarsa kalksın büyüme hedeflerinden asla vazgeçmeyecektir, büyümeyi gerçekleştirecektir. Büyüyen bir Türkiye'yi çocuklarımıza miras bırakacağız”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu