Gündem Haberleri

Bu istifa değil bir kaçış öyküsü

Bu istifa değil bir kaçış öyküsü

Düzcespor’da yine hayallerin tükenişini, umutların bitişini yazmak kaldı bizlere. Bir hayal kurdurularak, ümitler verilerek başlanmıştı yeni sezona.

Her başlangıç bir umuttur diyerek destek vermiştik. İyi şeylerin yanı sıra hataların da karşısında durmuştuk. Ufak tefek uyarılarımız olmuştu. İkaz etmiştik ama dikkate alınmadı.

Beş yıllık projeyle geldiğini söylediğinde alkış tuttuk, doğrular birdir dedik. Ama bir yıl dolmadan ve sezon bitmeden bırakıp gidince kafamız karıştı, bazı soru işaretleri oluştu. Taraftar kulübünün yanında, takımına tam destek veriyordu. Hayaller kuruyordu şampiyonluk adına. Böyle çekip gitmek yakışmadı. Olmadı…

Bu kısa sürede dört hocayla çalışıldı. Sayısız futbolcu geldi gitti. Ama elde ne başarı ne proje vardı. Kulübe tesis yapmaktan, Düzcespor Store açmaktan bahsedenler bir buçuk milyon borç takarak kaçmayı yeğlediler. Bu arada borçsuz kulübü devredeceklerini söyleyenlerde bu kaçanlar değil miydi?

Sözler havada, hayaller Paris’te, gerçeklerde kulübün namına icraya verilen bir buçuk milyonda. Sezon başında yapılan teknik ekip ve futbolcu seçiminde yapılan yanlışlar, parasal boyutta yapılan hatalarla içinden çıkılmaz bir hal aldı. İsmini vermeyeceğim ama geçen yıl kulüplerinde çok düşük maliyetler ile oynayan futbolcular, Düzcespor’da belki de rüyasında göremeyeceği rakamlar ile transfer edildi.

Bu transferlerden alınan verim ortada. Hesapsız transfer ücretleri kulüpteki dengeyi bozdu. Borç yükünü arttırdı. Değişen teknik ekiplerin arasına Düzceli yerli bir isim hiç konmadı, akla bile getirilmedi. Ancak son dönemde Düzcespor da futbol oynamış, şu anda antrenörlük yapan Emre Baykal, son teknik direktör Ahmet Duman’ın ayrılmasından sonra birkaç maçlığına takımın başına getirildi. Fakat başarısız birkaç sonuçtan sonra takımın önünü açma adına oda istifa etti. Daha sonra Düzcespor’u bölgesel ligden 3. Lige çıkartan Murat Şenvardar takımın başına getirildi.

Bütün bu yanlış hamle ve stratejiler başarı yerine başarısızlığı, borçsuz bir kulüp yerine borç içine batmış bir kulübü ortaya çıkardı. Şimdi de ‘ben gidiyorum’ de... Ne kadar güzel! Düzcespor üzerinden işlerinin reklamını yap, sonra da işlerim yoğun deyip çekip git.

 Aslında sen kendi reklamını yaptın. “En kötü reklam bile reklamsızlıktan iyidir” Çok iyi bir reklamın oldu. Şimdi işlerine bakabilirsin.  Alacaklarına karşılıkta kulübe temlik koy yakışır başkan.

Cihat Algün Düzcespor’u borçsuz devredecekti. 5 yıllık bir kalkınma planı hazırlayacak ve Düzcespor’a getirecek projeleri hayat verecekti ancak ne Düzcespor maddi durumunu düzeltebildi ne de gelir getirecek projeler hayata geçirildi.

Başkanlığı döneminde 15 yeni oyuncu için 2 milyon 415 bin TL harcama yapılmasına rağmen alt yapıya hiçbir önem verilmedi. Ne zaman Düzcespor’a transfer yasağı geldi işte o an alt yapıdan 4 oyuncu takıma alındı. Tesisleşme ve kurumsallaşma adına yapılması gerekenler yapılmadı.

Her fırsatta “Telefon faturasını dahi ödeyemiyoruz” derken futbolculara fahiş ücretler ödendi. Sonuç, verilen sözler yerine getirilmedi ve sezon sonu dahi beklenmeden görevden istifa etti.

Düzcespor, her zaman Düzcelilerin gönlünde yer almaya devam edecek sen her zaman Düzcespor’u sezon ortasına bırakıp giden başkan olarak hatırlanacaksın. Seninki bir istifa değil aksine bir kaçış öyküsü…


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Murat şenvardar düzce için şans
    13.3.2018 - 17:33:18 Murat şenvardar düzce için şans

    Murat şenvardar hoca düzce için şans hoca takımı güzel çalıştırıp oyun planı taktikleri futbolcularına yaptırabilirse düzcenin vede kendisinin üst liglere çıkma şansı doğar yeterki kullanabilsinler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu