Gündem Haberleri

İş adamlarının hepsi serbest

İş adamlarının hepsi serbest

FETÖ/PDY terör örgütüne destek oldukları iddiası ile tutuklanan Düzceli iş adamları Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklu bulunan Temel Karabacak, Birol Tuncay, Abdulkadir Karabacak, Celal Furuncu ve Muhammet Çakır adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen mahkeme kararında iş adamlarının serbest bırakılması ile ilgili karar metni şu şekilde;

“Tutuklu sanıklar Temel Karabacak, Birol Tuncay, Abdulkadir Karabacak, Celal Furuncu ve Muhammet Çakır (tutuklu kaldığı süre, mevcut delil durumu)’ın üzerlerine atılı suçlardan tutuklu kaldıkları süre, etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanma ihtimali, dinlenen gizli tanıkların alınan beyanları yargılamanın bundan sonraki safahatı açısından tutuklama sebeplerinin var olmasına rağmenadli kontrol hükümlerinin yeterli olacağı kanaatine varılmakla sanıkların adli kontrol hükümlerinin uygulanmak suretiyle tahliyelerine”

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkların adli kontrol şartı ile serbest bırakırken aynı zamanda yurt dışı çıkış yasağı da getirdi.  


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu