Gündem Haberleri

Parklar vatandaşındır

Parklar vatandaşındır

Basın Mensupları ile çay simit toplantısında bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, otoban bağlantı yolunun 29 Ekim’de açılacağını söyledi. Başkan Ay ayrıca parkların halkın dinlenme alanları olduğunu, halk için çalıştıklarını da söylerken Melen Su Park’ın tamamlanan bölümlerinin halkın hizmetine açılacağını söyledi.

Basın mensupları ile çay simit toplantısında bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay “Parklar vatandaşların dinlenmesi gereken alanlar. Biz parklarda ki yeşil alanları daha da büyütmek için çalışıyoruz, yeşili ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Vatandaş orada çayırda, çimende yatacak dinlenecek. Vatandaş odaklı çalışıyoruz. Vatandaşımız evinden getirsin malzemesini, kahvaltılarını parkta yapsınlar, yemeklerini parkta yesinler” dedi.

Filistin bizim toprağımız, bizim ülkemiz

Başkan Ay Filistin de yaşanan zulme tepki gösterirken “Filistin’den çok acı haberler geliyor. Filistin de şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Bütün Dünya’ya Filistin halkının yanında olduğumuzu duyuracağız. Bizim kardeş ülkemiz, bizim kendi ülkemiz. Osmanlı’dan ayrılan bütün devletler bizim kardeşimizdir. Kimisi soydaşımız, kimisi dindaşımız. İsrail’i, ABD’yi lanetliyorum. Allah inananların yanındadır. Bizde kardeşlerimizin yanındayız.” İfadelerini kullandı.

“Otoban bağlantı yolunu da 29 Ekim’de açmayı planlıyoruz. 29 Ekim’de otoban bağlantısı yapılacak” diyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İnönü ve Avni Akyol Parkı içinde “Parklar vatandaşlarındır” dedi.

Parklar vatandaşındır

Başkan Ay parklar ile ilgili olarak “Parklar vatandaşların dinlenmesi gereken alanlar. Orada ki müstecirler vatandaşa hizmet etmek için orada varlar. Bizim adımıza vatandaşa hizmet etmek için varlar. Biz parklarda ki yeşil alanları daha da büyütmek için çalışıyoruz, yeşili ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Müstecirler bizim verdiğimiz alanların dışına çıkmayacaklar. Vatandaş orada çayırda, çimende yatacak dinlenecek. Bu amaçla yola çıktık. Parklarımızı da açıyoruz. Vatandaşımız kullanacak. Vatandaş odaklı çalışıyoruz. Vatandaşımız evinden getirsin malzemesini kahvaltılarını parkta yapsınlar, yemeklerini parkta yesinler” ifadelerini kullandı.

Müdürlerimiz halkın sofrasında olacak

Belediyenin Ramazan hazırlıklarını tamamladığını ve bu sene farklı bir formatta Ramazan programları düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Ay “Ramazan öncesi tüm çalışmalarımızı tamamladık. Ramazan boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Belediyemizde 20 tane müdürlük var. Müdürlerimiz en az beşer aileye gidecek. Benimde gideceğim aileler olacak. Müdürlerimiz ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gideceğiz.  Ramazanda koli uygulamasını kaldırıyoruz. Koli içerisinde belki vatandaşımızın ihtiyacı olmayan ürünler olabilir. Bazen duyuyoruz, tarihi geçmiş ürünleri içine koyuyorlar. Biz vatandaşımıza kart vereceğiz. İhtiyacı neyse gidip o kart ile kendisi alacak” dedi.

Ramazan Ayı’nda zabıtaların sürekli denetim yapacağını söyleyen Başkan ay, aynı zamanda Ramazan davulcularının da belli bir disiplin içerisinde çalışacaklarını söyledi. Başkan Ay “Halkımızın güvenli gıda tüketmesi için zabıta ekiplerimiz tüm fırınları, marketleri denetliyor.  Belediyemiz halkının yanında. Her hangi bir sorun olduğu zaman belediyemize ulaşabilirler. Doğrudan bana da ulaşabilirler. Whatsapp ihbar hattımızdan bizlere ulaşabilirler. Vatandaşımız problem olduğunda mutlaka bize ulaşsınlar. İhbar hattı numaramız 0533 788 81 81. Ramazan davulcularımızı belli bir standarda kavuşturuyoruz. Geleneksel kıyafetleri olacak aynı zamanda belli bir saat dilimi aralığında davul çalacaklar. Disiplin içerisinde çalışacaklar. Gelenek ve göreneklerimize bağlı bir şekilde yaşayalım. Bizi birleştiren, bir araya getiren geleneklerimiz göreneklerimizdir” şeklinde konuştu.

 

İstanbul Caddesinde halkın dediği olacak

İstanbul Caddesinin vatandaşın isteği ile kapatıldığını söyleyen Başkan Ay “İstanbul Caddesi biz geldiğimiz günde muallâktaydı. Kamuoyu araştırması yaptık. Halk kapalı kalmasını istedi, bizde kapalı bıraktık. Gerekli olursa bir kez daha halka sorarız. Vatandaş ne derse onu yaparız. Ona göre hareket ederiz” dedi.

Melen Su Park’ta biten bölümler halka açılacak

Melen Su Park’ın tamamlanmış alanlarının halka açılacağını belirten Başkan Ay “Melen Su Park’ta yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Arazi çok büyük. Şu anda oradaki köprüyü ışıklandırıyoruz. Suyu şişirmek için çalışma yapıyoruz diğer yandan lunapark için çalışma içerisindeyiz. Bu bir süreç. Kısmen de olsa 19 Mayıs’ta açacağız. Büyük bir proje, açtığımız kısımları halk kullanmaya başlayacak. Ağa Mahallesinde Asar deresi üzerine bir köprü yapıyoruz. Çevre yolumuzun üzerinde yer alıyor bu köprü. Çevre yolunu terminale kadar bağlamış olacağız. Bir köprüde Karaca deresi üzerine yapacağız” dedi.

Katı Atık Tesisi konusunda çalışmaların devam ettiği ifade eden Başkan Ay “Katı atık tesisi konusunda son aşamaya geldik. Düzenli depolama ve enerji elde etme tekniği üzerinde çalışıyoruz. Oraya fabrikasyon usulü bir sistem kuruyoruz. Oraya çöp gelecek anında ayrıştırılacak. Ve onlardan enerji elde edilecek. Son sistem olacak” ifadelerini kullandı.

Akıllı kartlara avansı 5 tona çıkardık

Şehrin belirli bölümlerine çeşmeler yapmaya başladıklarını söyleyen Başkan Ay, aynı zamanda akıllı su saati kullanan vatandaşlara da müjde verdi. Başkan Ay “Şehrin belli noktalarına, Cedidiye Camiinin önüne, Büyük Caminin önüne, Anıt Park Meydanına çeşmeler yapıyoruz. Bunu biz yapmak için harekete geçtik ama vatandaşlar hemen hayratımız olsun dediler ve sponsor oldular. Bu konuda sponsor olmak isteyenler belediyemize gelebilirler. Şehir merkezinde suya ulaşmak kolay hale gelecek.  Mesai saati dışında suların kesilmemesi konusunda talimat verdim. Kimsenin suyu kesilmeyecek. Avansı da arttırdık. Akıllı kartlara 3 ton avans veriliyordu, bunu 5 tona çıkardık. Bu konuda vatandaşı mağdur etmemek için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu