Gündem Haberleri

Zabıtadan Ramazan denetimi

Zabıtadan Ramazan denetimi

Ramazan Ayı ile birlikte denetimlerini sıklaştıran Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırın ve unlu mamuller satışı yapan işletmeleri inceledi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının başlaması ile birlikte fırın denetimlerine hız verdi. Zabıtalar faaliyet gösteren fırın ve unlu mamuller satışı yapılan işletmelerde gramaj ve hijyen konularında denetimleri yanında işletmelerin hijyen belgelerini de kontrol etti.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alabilmesi için yıl boyu devam eden fırın denetimlerini Ramazan ayında arttırdı. İş yerleri; genel düzen, hijyen, genel temizlik kuralları, alet, ekipman temizliği, kişisel temizlik, depolama ve muhafaza koşulları gibi kriterlerle denetlenerek, evrak incelemeleri yapıldı.

Yapılan denetimler hakkında bilgiler veren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali  “Biz, zabıta olarak halkın huzuru, esenliği, hizmeti için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ramazan öncesi de yapıyorduk bu denetimleri ancak ramazanda biliyorsunuz kaçak, resmi olmayan pide üretenleri denetlemek, fırıncı esnafını korumak ve halkımızın daha sağlıklı yerlerde üretilen pideleri, ekmekleri yemesini sağlamak için çalışıyoruz. Ramazanın sonuna kadar bu ekip çalışmalara devam edecek. Ben vatandaşlarımızdan da şunu istiyorum. Bizi mutlaka yasadışı işlerle alakalı bilgilendirsinler. Bilgi vermeleri bizim anında müdahale etmemizi sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu