Gündem Haberleri

Öz şehit-üvey şehit ayrımını kaldıracağız

Öz şehit-üvey şehit ayrımını kaldıracağız

Vatan Partisi milletvekili adayları Hümeyra Yılmaz, Serap Naz Başar, İl başkanı Fethi Sönmez ve il yöneticileri Harp Malülu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Gazi Em. J. Albay Ayhan Metin ile görüşen heyet gazilerin ve şehit ailelerinin sorunlarını dinledi.

 “Burada herkes gözsüz, kolsuz, bacaksız! Üye sayımızın az olmasıyla övünürüz.” Diyen Dernek Başkanı Ayhan, yıllardır çözülmeyen yer sorununu dile getirdi. Başkan, üyelerin kat çıkmakta zorlandığını ve düzayak bir dernek binasına ihtiyaçları olduğunu söyledi. Vatan Partisi heyetine bir dosya da veren Gazi Ayhan Metin, var olan sorunlarla ilgili talep ve çözümler konusunda destek istedi.

 

Dernek tarafından hazırlanan bu dosyadaki başlıklar ve talepler şöyle;

 

Şehit anne ve baba maaşlarının arttırılması. Devlet övünç madalyası verilenlere madalya maaşı. İş hakkının tüm şehit çocuklarının tamamına ve terörle mücadele kapsamında gazi olanlara ikinci iş hakkı verilmesi. Harp ve vazife malüllerinin 3600 prim gününde yaşlılık aylığı bağlanması. Eğitim öğretim ve türün yardımının (ek ödemenin) artırılması. KDV ve ÖTV muafiyeti. Şehit ve malül gazi çocuklarının vakıf üniversitelerinde burslu okutulması.

Mevzuat dağınıklığının giderilmesi. Dernek örgütlenmesinin desteklenmesi ve mali yardım yapılması. Rütbeli ordu vazife malüllerinin maaş artışı…

 

Dosyayı alan ve takipçisi olacaklarını belirten Vatan Partisi Milletvekili Adayı Hümeyra Yılmaz “Bütün şehit yakınlarımızın özlük haklarıyla ilgili taleplerini yerine getirmek, namus borcumuzdur. Öz şehit-üvey şehit ayrımını kaldıracağız.” Dedi.

 

Milletvekili Adayı Serap Naz Başar ise yaptığı konuşmada gazilerimiz ve şehit yakınlarının, milletimizin onuru olduğunu, toplumda onlara saygı kültürünü güçlendireceklerini söyledi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu