Gündem Haberleri

Melen Su Park’a İnsan eli değdi!

Melen Su Park’a  İnsan eli değdi!

Düzce’nin vizyon projesi ve sosyal yaşam alanı olan, binlerce Düzcelinin çoluk çocuk ailece her gün ziyaret ettiği Melen Su Park’ın içler acısı hali “Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur” atasözünü akıllara getiriyor. Zira insanların umursamazlığı ile ne bekçiler ne de belediye görevlileri baş edebilir.

Melen Su Park bilinçsiz cahiller tarafından kirletiliyor duruma sesiz kalan vatandaşlarda bu suçun ortağı oluyor. İnsanlar tarafından yenilen kabuklu yiyecekler, cips paketleri gibi atıklar bilinçsiz cahiller tarafından yerlere atılıyor.  Düzce’nin en büyük sosyal yaşam alanı Melen Su Park çöplüğe dönüşüyor.

İnsanların kirletme hızına ne park görevlileri ne de temizlik işleri yetişebiliyor. Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği ve açıldığı günden itibaren Düzcelilerin en uğrak noktası konumunda olan Melen Su Park’ta insanlar aracılığı ile adeta çevre katliamı yapılıyor.

Vatandaşlar oturdukları yere 1 metre uzaklıkta çöp kutusu olmasına rağmen dalga geçer gibi çekirdek kabuklarını, çerez paketlerini, poşetlerini yerlere atıyorlar.

Yerlere çöp atmak yetmiyormuş gibi çimlerin üzerinde ateş yakıyorlar, çimlere zarar veriyorlar, doğaya zarar veriyorlar.

Duyarlı vatandaşlar tepkili ancak çevreye zarar veren cahillerin vereceği tepkiden çekindikleri için bu durumu yüksek sesle dile getirmekten çekiniyorlar. Duyarlı vatandaşlar “Gerekirse her yere kamera koyulsun, bu çöpleri yere atanlara para cezası verildin, ya da parka alınmasın” diyorlar.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu