Gündem Haberleri

Başkan Ay’dan Kusursuz hareket

Başkan Ay’dan Kusursuz hareket

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Kusursuz Kafe’de çalışan 18 özel çocuğu tam zamanlı olarak işe aldıkları müjdesini verdi. Başkan Ay “Arkadaşlarımız artık part time çalışmayacaklar, tam zamanlı çalışacaklar ve tam maaş alacaklar” dedi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ise “Gençlerimiz burada kendilerini daha iyi ifade edip, geliştiriyorlar. Ayrıca sosyal hayata ayak uyduruyorlar” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kafenin birinci yılında yarı zamanlı çalışan 18 çocuğu, tam zamanlı olarak işe aldıklarını ve asgari ücret üzerinden maaş alacaklarını söyledi.

Birinci yıl nedeniyle yapılan kutlamaya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, kafe çalışanları aile üyeleri ve davetliler katıldı.

Pasta kesimi ve kutlamanın ardından açıklama yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Bugün yine Kusursuz Kafe’de değerli çocuklarımızla, birlikteyiz. Bakıyoruz ki kafemiz açılalı 1 yıl olmuş. 1. Yıl pastamızı biraz önce kestik. İnşallah daha uzun ömürlü olacak. Bir Avrupa Birliği projesi olarak başlayan proje bitmesine rağmen Düzce Belediyesi tarafından devam ettiriliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz için çok güzel bir hizmet. Gençlerimiz burada kendilerini daha iyi ifade edip, geliştiriyorlar. Ayrıca sosyal hayata ayak uyduruyorlar. Bu yüzden çok güzel bir faaliyet. İnşallah daha uzun yollar bu birinci yıl pasları kesilir” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise kafede çalışan down sendromlu çocukların tam zamanlı olarak işe alındığını belirterek “Kusursuz Kafe’nin birinci yılını pasta keserek kutladık. Bu gibi projeler Türkiye’de çeşitli illerde var fakat Düzce’de ki bu proje en fazla kişi çalıştıran proje. 18 engelli kardeşimiz burada çalışıyor. Aileleri ile gelip burada çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımız burada part time çalışıyorlardı. Ancak bugün birinci yılını doldurduğu bu günde kendilerine bir sürprizimiz var. Arkadaşlarımız artık part time çalışmayacaklar, tam zamanlı çalışacaklar ve tam maaş alacaklar. Kendilerine bu haber vermiş olduk. Bundan sonra tam zamanlı çalışıp, maaşlarınız yüksek olacak. Bir asgari ücretlinin aldığı maaşı alacaklar” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu