Gündem Haberleri

Keşir kadın gazeteciler ile bir araya geldi

Keşir kadın gazeteciler ile bir araya geldi

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Kadın basın mensupları buluşmasında gündeme dair konuları değerlendirdi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Düzce’deki kadın basın mensuplarıyla Kusursuz Kafe’de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.  Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Keşir,   “Bunu gelenekselleştirmek istiyorum. Kadınların mesleki becerilerini görünür kılalım istedik. Hem ülkenin kalkınmasına hem Düzce’nin kalkınmasına kadınların etkisini göstermek istedik. Bir ayrımcılık ama bizim ki pozitif ayrımcılık. Ben kadın duyarlılığını, kadınların sürdürülebilirlik etkisini ve proje odaklı yaklaşımını önemsiyorum. Kadınların bu anlamda becerileri çok bilinen bir gerçek. Aynı meslekten geldiğimiz için de aynı dili konuşacağımıza eminim. Hem kadın olduğunuz hem de anne olduğunuz için şehirde yapılan özellikle gençler yönünden konulara karşı duyarlısınız. Bu da bizim gözden kaçırdığımız ya da bizim yaptığımız çalışmalarda bize güç kalıyor” dedi.

Önceki dönem eğitim alanında kendisinin görevlendirildiğini belirten Keşir, “Eğitim alanında önceki yıllara nazaran Düzce çok çok iyi bir noktada. Uzun yıllar sonra bu yıl Düzce Fen Lisesi, Bolu Fen Lisesini geçmiş durumda.  Milli Eğitim Müdürüyle birlikte uygulamaya başladığımız Annem varsa bende varım projesi çok başarılı bir proje. Bu proje Düzce’ye has bir proje. Şu anda üç dört ilde uygulanmaya başlanacak. Bu projenin faydalarını beş altı yıl sonra hepimiz göreceğiz” dedi.

24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye’de yeni bir döneme girildiğini belirten Keşir “Seçimlerle birlikte yeni bir döneme başladık. Yeni hükümet sistemiyle yeni bir seçime girdik. Bu sistemde hizmetlerin çok daha hızlı yapılması bürokratik engellere takılmaması hedefleniyor” dedi.

Kahvaltı programı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu