Gündem Haberleri

Başkan Ay’dan tasarruf açıklaması

Başkan Ay’dan tasarruf açıklaması

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, dolarda yaşanan artış sonrası tasarruf tedbirlerinin alınması gerektiğini söyleyerek “Belediye olarak zaten tasarruf yapıyoruz. Bir ürün alırken önce yerli malı tercih ediyoruz. Bulamazsak yurt dışından alıyoruz. Belediyelerde tasarrufa yönelmeli” dedi.

TÜMSİAD Düzce Şubesi tarafından Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltı programına katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’dan belediyelere tasarruf çağrısı geldi. Belediyelerin tasarrufa yönelmesi gerektiğini belirten Başkan Ay “Son zamanlarda dövizdeki dalgalanma karşısında elimizden geleni yapacağız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yastık altında ki dövizlerimizi altınlarımızı bozduracağız. Yurt dışından mal alımını azaltacağız.

Yurt dışından alınan ürünleri azaltacağız, almamaya çalışacağız. Özellikle yurt dışına ürün satmaya çalışacağız. En basiti her sene cep telefonumuzu yenilemeyeceğiz. Bu tüm ürünler için geçerli. Biraz fren yapacağız ve ekonomiye katkıda bulunacağız. Belediye olarak zaten tasarruf yapıyoruz. Bir ürün alırken önce yerli malı tercih ediyoruz. Bulamazsak yurt dışından alıyoruz. Belediyelerde tasarrufa yönelmeli” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu