Gündem Haberleri

Doların yükselmesi fırsata dönüştürülmeli

Doların yükselmesi fırsata dönüştürülmeli

TÜMSİAD Düzce Şube Başkanı Ömer Gürler “Kurların yükselmesini ben ekonomi adına fırsat olarak görüyorum. Bütün ticari kollarda özellikle üretim kollarında ihracat potansiyeli oluşmaya başladı. Kurların yükselmesinden korkmamamız gerekiyor” dedi.

TÜMSİAD Düzce Şubesi Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’da katıldı.

Kurların yükselmesinin bir fırsat olduğunu söyleyen TÜMSİAD Düzce Şube Başkanı Ömer Gürler  “Şu an Çin ile yarışacak durumdayız. Dünya’ya ciddi manada ürün satacak pozisyona geldik. Bütün ticari kollarda özellikle üretim kollarında ihracat potansiyeli oluşmaya başladı” dedi.

Gürler “Halk düzeyinde yastık altındaki döviz ve altınların bozdurulması ve ekonomiye katkı sağlanması beklenmekte. Kurların yükselmesini ben ekonomi adına fırsat olarak görüyorum. Türkiye’nin şu an ihracat atağına geçmesi gereken bir dönemde. Şu an Çin ile yarışacak durumdayız. Dünya’ya ciddi manada ürün satacak pozisyona geldik. Bütün ticari kollarda özellikle üretim kollarında ihracat potansiyeli oluşmaya başladı. Kurların yükselmesinden korkmamamız gerekiyor. Bu bir dengeye girecektir ama biz iş adamlarına düşen dünyanın dört bir yanına ürün satmak ve çok çalışmak.  Ümitsizliğe kapılmayacağız bunu bir fırsata dönüştürmenin yollarını arayacağız. Her şey daha da güzel olacak. Krizleri fırsata dönüştürmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Düzce ekonominse katkı sağlamak istediklerini söyleyen gürler “Kahvaltıda arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Düzce’ye katkı sağlamak amacıyla küçük ve orta boy işletmeleri bir araya getirmek, Düzce ekonomisi başta olmak üzere Türkiye ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. Eğitimler düzenleyerek, teşviklerden faydalanarak üyelerimize yardımcı olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu