Gündem Haberleri

Belirlediğimiz aday başkan seçilecek

Belirlediğimiz aday başkan seçilecek

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu “Düzce’yi çok önemsiyoruz, halkın bize vermiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Bunun için çok geniş bir kamuoyu yoklaması yapacağız. Bizim çıkarttığımız aday belli olduğu anda başkan olacağını herkes görecek” dedi.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz gündeme dair açıklamalarda bulundular. Yerel seçim çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Caboğlu, şu ana kadar 17 aday adayı ile görüştüklerini söyleyerek, geniş bir kamuoyu yoklaması sonrası adaylarını açıklayacaklarını söyledi.

Caboğlu yerel seçimler ile ilgili olarak “Aday adaylarımız bizlerle görüşüyor, biz bazı adaylar ile görüşüyoruz. Şu ana kadar 17 aday adayı ile görüşmemiz oldu. Zamanı geldiğinde bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Yapılan anketler var. Bu anketlerin bizim partimiz ile bir alakası yok, kimin yaptığını da bilmiyoruz. Bunların bizim diğer aday adaylarımızı itibarsızlaştırmak için yapıldığını düşünüyorum. Gereken araştırmaları yapıyoruz. Anketlerde adı geçen adaylarda bizim için önemli ama şu bilinsin ki anketleri bizim partimiz yaptırmıyor. Düzce’yi çok önemsiyoruz, halkın bize vermiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Bunun için çok geniş bir kamuoyu yoklaması yapacağız. Bizim çıkarttığımız aday belli olduğu anda başkan olacağını herkes görecek” ifadelerini kullandı.

Fındığa sahip çıkılmadı

Fındığa sahip çıkılmadığını söyleyen Caboğlu “Fındık ile ilgili gerekli açıklamaları yaptık. Vatandaşlardan fındık ile ilgili çok soru alıyoruz. Bu dönem fındığa sahip çıkılmadığını düşünüyoruz. Vekilimiz Ümit Yılmaz’ın bazı temasları var. Bununla ilgili gereken açıklamayı da kendisi yapacaktır. Önümüzde ki günlerde fiyat açıklanacak bunu biliyoruz, fiyat ile ilgili duyumlarda alıyoruz” dedi.

Marketler denetlensin

Bazı marketler ile ilgili çok fazla şikayet aldıklarını da belirten Caboğlu “Marketler ile ilgili çok fazla şikâyet geliyor. Reyon fiyatı ile kasa fiyatları arasında fark olduğunu söylüyorlar. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Esnaflarımızın ve iş adamlarımızın da bunu fırsata çevirme çabaları doğru değil. Devlet gereken denetimleri yapsın” şeklinde konuştu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise fındık ile ilgili olarak TMO ile görüştüklerini belirterek “Bir hafta önce TMO ile görüştük. Hazırlıklarını yaptıklarını ve dosyayı bakana ilettiklerini söylediler. Bizde merakla bekliyoruz. Üreticinin sıkıntılarını biliyoruz, küçük esnafın sıkıntılarını biliyoruz. TMO’nun ve Cumhurbaşkanımızın bir açıklaması vardı konu ile alakalı. Üreticinin mahsulünün tamamen alınacağı ve değerinde karşılık verileceği söylendi. İnsanlarında sabrı taşmaya başladı. Pazartesi okullar açılıyor. Kurban Bayramı için fındığın bir kısmı satıldı, işçi ücretleri için bir kısmı satıldı şimdi de okul masrafları için satılıyor. Geriye bir tek yakıt alacak kadar bir miktar kalıyor. İhtiyacı olan satıyor. Biran önce açıklanmasını istedik” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu