Gündem Haberleri

Tramvay hattı hastaneye kadar uzatılacak

Tramvay hattı hastaneye kadar uzatılacak

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ulusal ve yerel basın mensupları ile Melen Su Park’ta kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Ay, Düzce için çalıştıklarını söyleyerek “Otoban bağlantı yolu bitiyor, yeni yolları açıyoruz. Tramvayı’da hastaneye kadar uzatacağız ve modern hale getireceğiz” dedi.

Ulusal ve yerel basın temsilcileri ile birlikte Melen Su Park Sosyal Tesislerinde bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bir yıllık görev süresince yaptığı çalışmaları değerlendiren Başkan Ay, özellikle tuvaletlerin bedava yapılmasından dolayı halkın çok fazla memnun olduğunu söyledi. Yeni açılan yollar ve otoban bağlantı yolu ile birlikte Düzce’nin şehir kimliğine yeni kazanımlar ekleneceğini söyleyen Başkan Ay, yaşanan trafik sorununun da çözüleceğini söyledi.

Tramvayı Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kadar uzatmayı planladıklarını belirten Başkan Ay “tramvayı modernize edeceğiz ve güzergahı uzatacağız. Nostalji kısmını da kaldıracağız ve hizmet odaklı olacak. Kaldırma gibi bir düşüncemiz yok. Aksine işlevsellik kazandıracağız” dedi.

Melen su Park’ta da çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Ay, su şişirme çalışmaların da sona gelindiğini ve tamamlanması ile birlikte bölgenin Düzce’nin en önemli sosyal yaşam alanlarından biri olacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Dursun Ay, TEM Otoyol bağlantısında çalışmaların devam ettiğini söyledi, Fiskobirlik kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu önlemek için akıllı ışıklandırma yapılacağını, ileriye dönük tünel projesinin bu bölgede uygulamayı planladıklarını dile getirdi.

Başkan Ay, trafiğin D-100’e kaymasından taraf olduğunu dile getirdi. Şehir büyüdükçe ister istemez yolların duble yol olması gerektiğini belirten Başkan Ay, “ trafik yoğunlaşıyor. Biz şu anda Adliye’den şehir içinde gelirken Fisko kavşağından değil de D-100’ü ve üst geçidi kullanarak da geçebiliriz. Zaman içerisinde bu oturacaktır. Fisko kavşağında trafiğin tıkandığını gören kişi, D-100’deki üst geçidi kullanacaktır. Şu anda çalışmalar yapıyoruz, o kavşakta belki de tamamen kalkacak, hemen 100 metre ileride Kervan kavşağı var. Zaman bizi buraya götürecektir diye düşünüyorum.” Dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu