Gündem Haberleri

Kızılay’ı siyasete karıştırmayın

Kızılay’ı siyasete karıştırmayın

Kızılay Düzce Şube Başkanı Av.Halil Aydın “Kızılay’ı siyasi çekişmelerin içerisine almamamız lazım. Kızılay bir hayır kurumudur. Dünya’ya mal olmuş bir kuruluştur. Böyle büyük bir yapıyı tutupta küçük bir siyasi grubun kendi arasında ki çekişmelerine kurban edersek yazık ederiz” dedi.

Kızılay Düzce Şube Başkanlığına ataman Halil Aydın, Kızılay’ın bir yardım ve hayır kuruluşu olduğunu ve çeşitli spekülasyonlar ve asılsız haberler ile gündeme getirilmesinin son derece yanlış olduğunu söyledi.

Bazı yerel medya kanallarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Aydın “Ben hayatım boyunca Orhan Kılıç’ın avukatlığını yapmadım ve benimde müvekkilim değil. Resmi kayıtlardır, herkes bakabilir. Bunu ispat edecek olan arkadaşı da alnından öperim. Orhan Kılıç’ın genel merkeze danışman olması da bizim dışımızda bir konudur. Genel Merkezin tasarrufudur, onların cevap vermesi gerekmektedir. Ona ben karışamam. Onların danışman olmasından sonra böyle bir şeyin yaşanmış olması tesadüftür. Zaten görev süresinin dolması ve yönetim kurulunun değişikliği süreci yaşanacaktı. Dolayısı ile böyle bir sürecin yaşanmış olması bununda aynı zamana denk gelmesi olabilir. Genel Merkezde ki arkadaşlarla benim öncesinde bir tanışıklığım, arkadaşlığım etkili değildir. Liyakatle ilgili de kendilerinde araştırmaları olmuştur. Orhan Kılıç ya da İbrahim Korkmaz’a da sorulmuştur ama ben şunu çok iyi biliyorum ki beni Düzce’de onlarca kişiye sorduklarını biliyorum. Gerek siyasi kanaldan gerekse sosyal çevremde ki kişilere sorulduğumu biliyorum. Ben de kendi yönetimimi yaparken bu şekilde davrandım” dedi.

Kızılay’ı siyasi çekişmelerden uzak tutacaklarını ve eski yönetiminde tecrübelerinden faydalanacaklarını söyleyen Aydın “Kızılay’ı siyasi çekişmelerin içerisine almamamız lazım. Kızılay bir hayır kurumudur. Dünya’ya mal olmuş bir kuruluştur. Böyle büyük bir yapıyı tutupta küçük bir siyasi grubun kendi arasında ki çekişmelerine kurban edersek yazık ederiz.

Hiç kimseye ayrım yapmadan, tarafsız bağımsız bir şekilde hizmet ederek çalışacağız. Önceki yönetime de teşekkür ediyorum. Kendileri ile sürekli görüşeceğiz, tecrübelerinden faydalanacağız. Ben gideceğim, onlar gelecek” ifadelerini kullandı.

Yönetimi belirlerken zorlandığını söyleyen Aydın “Düzce’de tanınmış, kendi alanında başarılı olmuş kişilerden bir yönetim kurulu oluşturduk. Bu niteliklere sahip birçok insan var ama tüzük gereği biz 5 kişiyi seçebildik. İlerleyen süreçte tüzüğümüzün el verdiği boyutta yönetim kurulumuzu büyüterek, gönüllülük esasına dayanarak Kızılay’ı bütün topluma açmayı düşünüyoruz. Kızılay’ın halka aittir. Bu kapsamda ne kadar çok gönüllümüz olursa, ne kadar çok kişiye erişirsek toplumda o kadar çok sahip çıkar” şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu