Gündem Haberleri

İttifaka zarar veriliyor

İttifaka zarar veriliyor

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça “Neye üzülüyor biliyor musunuz insan; ülkenin birlik ve beraberliği için verilen bunca mücadele, aşılması gereken bunca siyasi ve ekonomik engel karşısında milli ve muhafazakar Saiklerle saf tuttuğumuz cephede, siyasi menfaatler uğruna yapılan salvolara. Bu salvolar her şeyden önce milli mücadele ruhuyla kurulduğuna inandığımız ittifaka ve bu ittifakın Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ a zarar veriyor” dedi.

Son dönemde AK Partinin fındık politikasına karşı yürütülen sert muhalefete karşı açıklamalarda bulunan AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergâh Akça, muhalefet tarafından AK Parti’yi haksızlık yapıldığını ve bu durumun ittifaka zarar verdiğini söyledi.

Akça’nın yaptığı açıklama şu şekilde;

“Ekonomik sıkıntılara cebelleşen çiftçimizi anlıyorum demek, bilinmese de fındığımız için elimizden geleni yapıyoruz demek çok anlam ifade etmeyecek okuyanlar için biliyorum. Ancak fındıkta yaşanan bu durumu, 2018 Ağustos ayıyla birlikte ülkemize yapılan ekonomik saldırılar ve sistem değişikliği ile yaşanan geçiş sürecinde, AK Parti hükümetlerinin TMO’ yu devreye sokarak sürdürülebilir bir fındık politikası oluşturmaya çalışmasının inkıtaa uğraması olarak görüyorum. Bunu, fındık üreticisi olan bir ailenin büyürken, okurken, iş kurarken fındık gelirinden faydalanmış, bugün ihtiyacım olmasa da yarın geri dönmek gerektiğinde, ekili ata topraklarının bize bakacağı güvencesini her zaman hisseden bir Akçakocalı olarak yazıyorum.

Maksat fındığa çare olmakken, AK Partinin salonda olan 155 milletvekiline karşı toplam 306 muhalefet milletvekilinden yalnız 131’ini toparlayabilmek ve komisyon kurduramamak..

Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 16 yılda yaptığı ak hizmetlerle hak ettiği AK Parti adını, milletvekillerini rencide etmek adına AKP şeklinde diline dolamak.

Neye üzülüyor biliyor musunuz insan; ülkenin birlik ve beraberliği için verilen bunca mücadele, aşılması gereken bunca siyasi ve ekonomik engel karşısında milli ve muhafazakâr Saiklerle saf tuttuğumuz cephede, siyasi menfaatler uğruna yapılan salvolara.

Bu salvolar her şeyden önce milli mücadele ruhuyla kurulduğuna inandığımız ittifaka ve bu ittifakın Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ a zarar veriyor.

Davosta ONE MINUTE çekerken, Birleşmiş Milletlerde “Dünya 5’ ten büyüktür!” derken, yerde gördüğü Türk Bayrağını dünya liderlerinin şaşkın bakışları altında kaldırırken bizleri gururlandıran ve büyük Osmanlının bakiyesi bir devlet olduğumuzu idrak etmemizi sağlayan bu liderin arkasında durmanın bir minnet borcu olduğunu düşünüyorum.

Bu, Recep Tayyip Erdoğan’ın gördüğü ne ilk ne de son salvo olacak; o yüzden “Bu da geçer ya hu” dediğini duyar gibiyim ve onun liderliğinde ve ona yürekten inananların desteği ile ülkemizin bu zorlu günleri de atlatacağına, fındık üreticisinin sorunlarının da kalıcı şekilde çözüme ulaşacağına sonuna kadar inanıyorum”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu