Gündem Haberleri

Katırcıoğlu “İyi Parti kuruluş amacından uzaklaştı”

Katırcıoğlu “İyi Parti kuruluş amacından uzaklaştı”

İyi Parti Düzce Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ““7 sülalesi FETÖ ile bağlantılı olan TV’lere çıkıp “Fetullah Gülen Hoca’ya dil uzatanın dilini keserim” diyenlerin olduğu siyasi bir ortamda, ülkücü hareketin içerisinden gelen Ercan Katırcıoğlu olarak bulunmam söz konusu değildir” ifadelerini kullanarak İyi Parti’de istifa ettiğini söyledi.

İyi Parti Düzce Kurucu İl Başkanı ve 24 Haziran seçimlerinde 1. Sıra milletvekili adayı olan Ercan Katırcıoğlu, İyi Parti’nin kuruluş amacından uzaklaştığını pkk’ya genel af isteyenlerin genel başkan yardımcısı olduğunu aynı zaman da fetöcülerin parti içinde kendilerine yer bulduğunu söyleyerek “7 sülalesi FETÖ ile bağlantılı olan TV’lere çıkıp “Fetullah Gülen Hoca’ya dil uzatanın dilini keserim” diyenlerin olduğu siyasi bir ortamda, ülkücü hareketin içerisinden gelen Ercan Katırcıoğlu olarak bulunmam söz konusu değildir” ifadelerini kullanarak İyi Parti’de istifa ettiğini söyledi.

İyi Parti’nin kuruluş amacından uzaklaştığını ve pkk sevici ile fetö sevicilerin partinin önemli organlarında görev almaya başladıklarını söyleyen Katırcıoğlu “Türk siyasetine yeni bir soluk getirmek amacı ile merkez sağ parti olarak kurulmuş olan İyi Parti’nin kurucu il başkanı ve milletvekili adayı olarak yer aldım. Ancak geçen süre içerisinde söylenenler ile yapılanların ağızdan çıkan cümleler ile beyinden geçen cümlelerin aynı olmadığı bir siyasi oluşum ile karşılaştım. Milliyetçi ve ülkücü fikriyatın iktidara taşınacağı söylemi ile yola çıkılmış ancak PKK’ya genel af çıkarılmalı, Abdullah Öcalan ev hapsine çıkarılmalı, ayda bir iki defa halkına seslenmelidir diyen bir kişinin genel başkan yardımcılığı görevine getirildiği bir ortamla karşılaştık. Kısa zamanda bu oluşumun yola çıkış başlangıcı ile aynı istikamete gitmediğini görmekteyiz.

Sayın Akşener’in benim 7 sülalemde fetöcü bulamazsınız söyleminin ardından 7 sülalesi fetöcü olanların il başkanlıkları görevlerine getirildiğini acı ile görmüş bulunmaktayız. 25 Ekim 2017 yılında yola çıkan ancak makas değiştiren bir siyasi parti ile karşılaştım. Yanlış trene bindiyseniz vagonda geri geri yürümenin bir anlamı olmayacağı düşüncesi ile kurucu il başkanı olduğum, milletvekili adayı olduğum, yüksek delege olduğum İyi Parti’den bugün itibari ile istifa ediyorum” şeklinde konuştu.

Akşener’in fetöcüleri partiden uzaklaştırmadığını söyleyen Katırcıoğlu “Ama bu düşüncelerimizin tam tersine CİA ajanı FETÖ tutuklusu Enver Altay’ın yeğeni şu anda İyi Parti içerisinde neden yer almaktadır?

Kurucular kurulundan önemli sayıda isim, kurucu il başkanları arasında çok sayıda arkadaşım, ortak bir hareket etme noktasında anlaştılar. Önümüzde ki günlerde açıklanacaktı ancak bu organize hareketin gecikmesinden dolayı ben bir an önce istifa etmek istedim.

Kurucular kurulundan olan şu anda partide çok az kişi var. Sayın Akşener yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmiştir. Bundan sonra da istifalar devam edecektir” dedi.

Meral Akşener’in evinin ülkücüler tarafında basılma olayının da senaryo olduğunu söyleyen Katırcıoğlu “Meral Akşener’in evinin ülkücüler tarafından basılma senaryosunu izlediğiniz zaman, eve gelen grubun evin sokağına girmiş olmalarına rağmen neden 200 metre ileri de durduğunu neden orada polis ve güvenlik görevlisinin olmadığı dikkat çeken bir olaydır. Türkiye’nin bu kadar sıkıntılı dönemlerden geçtiği bir zaman dilimi içerisinde gündemi değiştirmek için böyle senaryolar yapılması asla kabul edilebilir bir olay değildir. Sayın Akşener’in ne olursa olsun orada gelen gruba bir tepki de bulunması da bir siyasi partinin genel başkanı için uygun olmayan bir davranış olarak düşünüyorum.” Dedi.

Ülkücüleri yıpratmak için çalışmalar yapıldığını söyleyen Katırcıoğlu “Ülkücü camiayı yıpratmak için bir takım çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmaları yapan kişi Mamak Cezaevinin B bloğunda yer alan o şahsın oğlu şu anda İyi Partinin çok iyi makamlarında yer almaktadır. Biz bu yanlışların düzeltilebileceğini düşünüyorduk. 12 Ağustos’ta yapılan 2. Olağan kurultayda geçmişte yapılan yanlışların düzeltilebileceğini düşünüyorduk” ifadelerini kullandı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu