Gündem Haberleri

Trafik sorunu bitecek

Trafik sorunu bitecek

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay “Çevre yollarının tamamlanmak üzere. Bağlantı yolunu da Kasım ayı içerisinde açmayı planlıyoruz. Beyköy yolu için terminalin arkasından duble yol yapıyoruz. Şu anda bir karışıklık var ancak yollar tamamlandığında Düzce’de trafik sorunu çözülmüş olacak” dedi.

Düzce’de çevre yollarının büyük oranda tamamlandığını ancak henüz tamamının asfaltının dökülmediği için vatandaşın kullanımına açılmadığını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay “Yılsonuna kadar Düzce’de trafik sorunu büyük oranda çözülecek. Vatandaşlarımız biraz sabırlı olsun” dedi.

Bağlantı yolunda da sona gelindiğini ve hava şartlarından dolayı 20 günlük bir sarkma olacağını söyleyen Başkan Ay “Yüklenici firmaya 20 günlük ek süre verdik. Bir de Sayın ulaştırma bakanımızın programını bekliyoruz. Açılışa davet edeceğiz. Şu anda Düzce’de trafik konusunda bir sıkışıklık var ancak devam eden çevre yollarının da tamamlanması ile birlikte bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkacak. Bu ay içerisinde çevre yollarını da büyük oranda hizmete açacağız” dedi.

Başkan Ay “E-5’den otogara doğrudan çevre yolu açıyoruz. Bu yol Düzce şehir içi trafiğini rahatlacak. Olimpiyat kavşağından başlayacak. Ağa Mahallesi ve Çay Mahallesinden geçecek. Asar deresine yeni bir köprü yapıyoruz bu yol için. Oradan Aydınpınar Caddesi üzerinden yeni otogara bağlanacak bu çevre yolu. Duble yol özelliğinde. Yine bu yolun devamı doğrudan şehir mezarlığının oradan Beyköy yoluna bağlandı. Asfaltının da bir kısmı döküldü. Bağlantı yolu ve bu çevre yolu tamamlandığı takdirde Düzce’de ki trafiğin önemli bir kısmı buraya kayacak ve şehir merkezinde ki araç yoğunluğu azalacak” dedi.

Son olarak Melen Su Park’a giden heyet burada yapımı bitme aşamasına gelen ve Melen suyunun yükseltilmesini sağlayan Rubber Dam sistemini inceledi. Burada basın mensuplarına bilgi veren Başkan Ay “bu sistem birçok kentte akarsular üzerine kurulan bir sistem. Burada amacımız Melen içinde var olan biyolojik sistemin devamlılığını sağlamak. Balık havuzu oluşturduk ve ekolojik yaşamı desteklemeye yönelik girişimlerde bulunduk. Melen Su Park etrafında da kısa zamanda buradaki yaşamsal faktörlerin etkilerini göreceğimize inanıyorum. Yaptığımız her çalışma ile Düzcemiz’e kazandırıyoruz. Yaşadığımız şehri daha ileri seviyelere taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Arazi incelemesi sırasında çevredeki vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Ay her çalışmanın vatandaşların istekleri doğrultusunda yapıldığının altını çizdi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu