Gündem Haberleri

2013 EĞİTİM VİZYON BELGESİ TAMAMLANDI

2013 EĞİTİM VİZYON BELGESİ TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gündeme getirilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları Düzce İlçe Çalıştayları tamamlandı. Çalıştayda eğitim vizyonuyla ilgili bilgiler verildi.

07-11 Ocak 2019 tarihleri arasında Düzce ilçelerinde, 14-15 Ocak 2019 tarihleri arasında ise il merkezinde düzenlenmesi planlanan çalıştaylarda, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin Düzce okul ve kurumlarında hayata geçirilebilmesi için faaliyetler yapılıyor. Vizyon belgesinin temel felsefesi, politikası, hedefleri uygulamada karşılaşılabilecek zorluklar ve farklılıklar görüşülerek, çözüm önerileri ve uygulama süreci öncesinde yapılması gereken ön hazırlıkların belirlenmesi için komisyon çalışmaları da yapılıyor.

İlçelerdeki Temel Eğitim Komisyonu, Akademik Ortaöğretim Komisyonu, İmam Hatip Okulları ile Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Komisyonu Hayat Boyu Öğrenme, Özel Eğitim Komisyonu olmak üzere 4´er komisyon oluşturuldu. 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenecek il çalıştayı için ise ortalama 15 kişilik 15 komisyon oluşturulacak.

17 Ocak 2019 tarihinde yapılacak geniş katılımlı il değerlendirme toplantısı ile Çalıştay Faaliyeti İl Raporu da oluşturulmuş olacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları ilçe çalıştayları tamamlandı.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu