Gündem Haberleri

Haksız Rekabete Kim Dur Diyecek?

Haksız Rekabete Kim Dur Diyecek?

Düzce Şehir merkezinin göbeğinde bulunan Alışveriş Merkezinin Zemin katına bir cafe daha açılıyor. Yeme içme bölümünün en üst kat olarak tahsis edilmiş olmasına rağmen giyim mağazalarının ortasında bulunan kafeteryaya bir yenisi daha ekleniyor. Diğer bazı esnaflar ise AVM içinde haksız rekabetin oluştuğu görüşünde.

Düzce'nin göbeğinde bulunan bir alışveriş merkezinin zemin katında yeni bir kafe daha açılıyor. AVM'de yeme içme kafeterya bölümlerinin en üst katta ayrılmış olmasına rağmen  AVM'nin İstanbul Caddesine bakan yönündeki zemin katta yıllardır bir kafetarya faaliyet gösteriyor. AVM'de bulunan bazı esnaflar ve alışverişe gelen vatandaşlar, giyim mağazalarının hemen ortasında bulunan kafeteryaya anlam veremezken bir kafetaryanın daha  zemin katta faaliyete geçmek üzere olduğu bilgisine ulaşıldı. AVM'nin askerlik şubesine bakan tarafında, şubenin tam karşısında bulunan yükseltiye sundurma yapılarak alan genişletiliyor. Böylece AVM'nin  zemin katında, giyim mağazalarının arasında iki adet kafetarya bulunacak.

HAKSIZ REKABET İDDİASI

AVM'lerde belirli bir düzen olması gerektiğini savunan bazı esnaflar ise; "Giyim reyonları zemin ve birinci katta, yeme içme kafeterya bölümleri ise 2. katta bulunan AVM'de zemin katta bulunan kafeteryalara anlam veremiyoruz. Burada haksız rekabet doğuyor. İçeride küçük bir dükkan, dışarıya yapılan çıkma ile neredeyse 7-8 kat büyümüş oluyor. Kafeteryalardaki temizlik çalışmalarında ise kaldırımlar atık sular ile kirletiliyor. Bu duruma dur diyecek yetkilileri göreve davet ediyoruz" dediler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu