Gündem Haberleri

Vali Dağlı’dan Karne Mesajı

Vali Dağlı’dan Karne Mesajı

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 2018-2019 Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeni ile öğrenci ve velilere yönelik mesaj yayımladı. Vali Dağlı mesajında öğrencilere “Notlar ne olursa olsun umudunuzu ve inancınızı zedelemeyin” derken, velilere ise; “Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan kaçının” dedi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 2018-2019 eğitim öğretim yıldönümünün sona ermesi ile birlikte veli ve öğrencilere yönelik mesaj yayımladı. Vali Dağlı mesajında; “Sevgili öğrenciler, Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu tatili iyi değerlendirin ve kendinizi geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler okuyun. Okuduklarınızdan elde ettiğiniz bilgi ve becerileri size fayda sağlayacak şekilde nasıl uygulamaya geçirebileceğinizi düşünün ve günlük yaşantınızda bu bilgi ve becerileri uygulayın.

Değerli Veliler;

Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmalı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı ve teşvik edici yaklaşımları benimsemeliyiz. Yaz tatili uzun bir süre. Çocuklarımızın bunu iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bu anlamda aileler olarak çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız tatilde elbette ki dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi onların bu tatilde kitap okumaları ve sizlerin destek ve sevgisini hissetmeleridir.

Bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu bir tatil diliyorum” ifadelerini kullandı.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu