Gündem Haberleri

İyilik Yaptılar, Kumbaraya Attılar

İyilik Yaptılar, Kumbaraya Attılar

Cumayeri’nde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde başlatılan “İyilik Yap Kumbaraya At” projesinin ödül töreni gerçekleşti. Projenin sona ermesi ile dereceye giren öğrencilere Hayırsever işadamı Alibaba Rahman Gürsoy tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Cumayeri Kaymakamlığının öncülüğünde, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, iyiliğin ve güzel davranışların özendirilip, değerlendirilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla, Cumayeri’ndeki ilkokullarda başlatılan “İyilik Yap Kumbaraya At” projesi sona erdi.

Projenin ödül törenine Cumayeri Kaymakamı Haluk Çakmak, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Yıldız, Hayırsever işadamı Alibaba Rahman Gürsoy okul idarecileri öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

 

 

Cumayeri Kaymakamı Haluk Çakmak’ın himayesinde başlatılan, Cumayeri ilçesindeki ilkokullarda eğitim gören öğrencilere yönelik iyilik yapma duygu ve düşüncesini erken yaşlarda benimsetmek, öğrencilerin iyilik yapma, yardım etme, karşılıklı iyi ilişkiler kurma, yardım severlikte yarışan öğrenciler yetiştirme, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağlama, güzel davranışların kazandırılması ve alışkanlık haline getirilmesine, öğrencilerde şefkat duygusunu geliştirme ve örnek olma davranışlarını kazandırmak amacıyla başlatılan proje sona erdi. 18 Mart – 15 Nisan 2019 tarihleri arasında uygulanan “İyilik Yap Kumbaraya At Projesi”nin pilot uygualaması için okul ve ilçe milli eğitim müdürlüğü komisyonlarında değerlendirildi.

Proje kapsamında dereceye giren okul öğrencileri sahneye çağırılarak hem karneleri verildi hem de kendileri için hazırlanan hediyeler takdim edildi. Projenin ödülleri Hayırsever İşadamı Alibaba Rahman Gürsoy tarafından karşılandı. Gürsoy Yaptığı konuşmada; “İyi insanlar merhametli olur, iyilik daima yilikle karşılık bulur. Burada dereceye giren öğrencilere teşekkür ediyorum. İyilik Hiçbir zaman boşa gitmeyen bir yatırımdır” dedi.

Program sonunda ilçe Kaymakamı Haluk Çakmak, eğitime verdiği katkılar nedeni ile Alibaba Rahman Gürsoy’a plaket takdim etti.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu