Gündem Haberleri

Düzce Bu Haberler ile Çalkalanıyor

Düzce Bu Haberler ile Çalkalanıyor

Düzce'deki bazı yerel basın organlarında çıkan iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Bazı yerel haber sitelerinin haberlerine göre Düzce Belediyesi'ne bağlı şirketlerde 31 Mart yerel seçimleri öncesi 400 ton hurdanın kaybolduğu iddia edildi.

Düzce kamuoyu bu akşam üzeri bazı yerel basın organlarında çıkan "Kayıp Hurda" haberi ile çalkalandı. Konu ile ilgili yapılan haberler şu şekilde:

Edinilen bilgilere göre, belediyeye ait Yeypaş ve İntaş şirketlerinin deposunda yapılan incelemelerde, piyasa değeri yaklaşık 600 bin lira olduğu tahmin edilen 400 ton hurda metal malzemenin kaybolduğu belirlendi. Hurda malzemenin çalınıp çalınmadığı bilinmezken, nasıl kaybolduğu konusunda soru işaretleri gündeme geldi.

 

Şirketlerin hurda satışı satışı gerçekleştirmediği, dolayısıyla şirketlerin ve belediyenin kasasına tek kuruş para girmediği öğrenildi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve ekibi, göreve başlar başlamaz, mali disiplin tedbirlerini uygulamaya geçirdi. Araçların havuza çekilmesi, işçi mesailerinin kesilmesi, Belediyelerin kredi çekim işlemlerinin durdurulması gibi sıkı mali disiplin kuralları uygulayan belediye yönetimi, önceki dönemlere ait geriye dönük inceleme başlattı. Şirketlere yönelik yapılan incelemelerde, demirbaşında bulunan 400 ton hurdanın kaybolduğu anlaşıldı. Kayıp hurdaların izinin sürüldüğü ve bu konuda kurum içinde soruşturma başlatıldığı gelen bilgiler arasında.. Olayın sorumluları hakkında da yasal işlemlerin başlatılacağı öne sürülüyor. Kayıp 400 ton hurda malzemeyle ilgili soruşturmanın kim ya da kimlere uzanacağı merak edilirken, sorumluların ortaya çıkarılması durumunda adli sürecin de başlatılacağı ifade ediliyor.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu