Gündem Haberleri

İlçe Başkanı 10 Saat Mahsur Kalmış

İlçe Başkanı 10 Saat Mahsur Kalmış

17 Temmuz Çarşamba günü meydana gelen sel felaketinde her geçen gün yeni detaylar meydana çıkıyor. Cumayeri ilçesinde AK Parti İlçe Başkanını ve beraberindekilerin yol açma çalışmaları sırasında Üvezbeli Köyü’nde mahsur kaldığı ve yaklaşık 10 saat sonra kurtarılabildikleri ortaya çıktı.

 

17 Temmuz Çarşamba günü Düzce'yi etkisi altına alan yağışların ardından Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde bir çok köy selden etkilendi. Aşırı yağışların ardından yükselen Melen Çayı'nın yükseldiği bilgisini alan AK Parti Cumayeri İlçe Başkanı Necdet Keleş iş makinası ile birlikte saat 20.00 civarında Üvezbeli Köyü'ne gitti. Orada yol açma çalışmalarına Köy muhtarı ve aza ile birlikte katılan İlçe Başkanı Keleş ve beraberindekiler iki saat sonra Diğer köylere gitmek için yola çıktı. Üvezbeli Köyü Elmalıdere Mevkiine gelen ekip yolun uçtuğunu farketti. Geriye dönmek isteyen Başkan Keleş ve beraberindekiler yolun diğer tarafının da uçması nedeni ile Elmalıdere mevkiinde mahsur kaldı.

HELİKOPTER BÖLGEYE İNEMEDİ

Başkan Keleş ve beraberindekileri almak için gelen helikopter hava şartları nedeni ile bölgeye inemedi. Yaklaşık 10 saat bölgede mahsur kalan Başkan Necdet Keleş ve beraberindekilerin yardımına Cumayeri Belediyesi eski meclis Üyesi Serbest muhasebeci mali müşavir Zafer Keleş ve kurtarma ekipleri gitti. Olayı anlatan Zafer Keleş; "Helikopter inemeyince Necdet başkanımız ve beraberindekileri iş makinası yardımı ile aldık. Yaklaşık 10 saat kadar bölgede mahsur kaldı. İş makinasının kepçesine bindirilen Başkanımız ve beraberindekileri zor şartlarda bölgeden alabildik" şeklinde konuştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu