Gündem Haberleri

Çakır ve Keşir Fındığın Peşini Bırakmıyor

Çakır ve Keşir Fındığın Peşini Bırakmıyor

AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. Keşir; "Sahadan aldığımız veri ve beklentileri Bakanımıza ilettik" dedi.

AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir'in de yer aldığı fındık gündemli toplantıya başkanlık eden Bakan Pakdemirli, bölge milletvekillerinden fındık konusuyla ilgili gerekli bilgileri aldığını, üreticilerin mağdur olmaması için yaptıkları çalışmayı yakında açıklayacaklarını söyledi. Toplantı hakkında bilgi veren Düzce Milletvekili Ayşe Keşir; "Fındık üretimi yapılan AK Parti Karadeniz Bölgesi milletvekilleri olarak üreticilerimizin talep ve beklentilerini aktarmak üzere, geçen yıllarda da olduğu gibi Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları ve TMO Genel Müdürü ve diğer bürokratlar ile bir araya geldik.

2019 yılı fındık piyasasının düzenlenmesi, alım politikaları üzerine istişarede bulunduk. Sahadan aldığımız veri ve beklentileri ilettik. 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren, ülkemizin, bölgemizin ve Düzce’nin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındıkla ilgili nihai kararı hükümetimiz verecektir. Fındık üreticimizin mağdur olmaması için hükümetimizin gereken adımları atacağına inanıyoruz.

Bölge milletvekilleri olarak sürecin takipçisiyiz. Tarım ve Orman Bakanlığı, toplantıda dile getirdiğimiz konularla ilgili gerekli çalışmaları yapıp kamuoyunu önümüzdeki günlerde bilgilendirecektir.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu