Gündem Haberleri

Dedekoru Kaderine mi Terk Edildi

Dedekoru Kaderine mi Terk Edildi

Gümüşova Çaybükü Köyü'nde bulunan içerisinde Dede Koru Türbesinin de bulunduğu piknik ve mesire alanın içler acısı hali vatandaşların tepkisine neden oluyor. 31 Mart seçimlerinden önce düzenli olarak temizliği yapılan mesire alanı yaklaşık 5 aydır kaderine terk edilmiş vaziyette. Piknik yapmak için bölgeye gelen insanların da duyarsız davranması nedeniyle mesire alanı pislikten geçilmiyor

Gümüşova'da Çaybükü Köyü'nde bulunan Dedekoru mesire alanının içler acısı hali son günlerde vatandaşların tepkisine neden oluyor. Duyarsız vatandaşların attığı çöpler ile hiçbir yetkili kurumun ilgilenmiyor. Bölgeye özellikle haftasonları türbe ziyareti ve piknik için gelen misafirler bakımsız ve pislik içinde bulunan bankları kullanamamaktan yakınıyor.

DAHA ÖNCE BAKIMI YAPILIYORDU

Çevrede bulunan bazı vatandaşlar Eski Belediye Başkanı Ahmet Azap döneminde Parkların düzenli olarak bakım ve temizliklerinin yapıldığı söyleyerek; "Gümüşova eski belediye Başkanı Ahmet Azap tarafından bu alanların bakımı düzenli olarak yapılıyordu. Ancak 5 aydır ne gelen var ne giden. Bu dönemlerde piknik için gelen misafirlerin çoğu geri dönmek zorunda kalıyor. Yeşilin içinde böyle bir alanın bakımsız kalması Gümüşova'ya ve böyle manevi değeri de yüksek olan içerisinde türbe olan bir bölgeye yakışmıyor" şeklinde sitem ediyor.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu