Gündem Haberleri

HAYVAN PAZARINDA İŞLER DURGUN

HAYVAN PAZARINDA İŞLER DURGUN

HAYVAN PAZARINDA İŞLER DURGUN Düzce’de kurulan canlı hayvan pazarında, alıcılar da satıcılar da yem ve saman fiyatlarının yüksekliğinden yakınıyor. Zor bir dönem geçirdiklerini belirten hayvan yetiştiricileri, piyasaya ithal hayvan girmesi durumunda koşulların daha da kötü olacağını ifade ettiler.

Sabah erken saatlerde hayvan pazarına gelerek ellerindeki canlı hayvanları satabilmek için çaba sarf eden yetiştiriciler, satış yapamadıkları için yakındı. Uzun süredir satışların yarı yarıya düştüğünü belirten satıcılar, girdi fiyatlarının fazla olmasının kendilerini zorladığını kaydettiler.

15 sene hayvan alıp sattığını söyleyen yetiştirici  " Besicilik en zor günlerini yaşıyor. Yem fiyatları pahalı. Eskiden 5-10 lira olan saman şimdi 25 liradan satılıyor. Türkiye'nin neresine hangi meydana giderseniz gidin aynı ortamla karşılaşıyoruz. Besi de yok şu anda. Fiyatlar alana pahalı, satana da ucuz geliyor’ dedi.

Bir başka yetiştirici ise fiyat yüksekliğinin, piyasayı olumsuz etkilediğini ifade etti ve şu görüşlere yer verdi “ Özellikle 1-2 seneden beri hayvan ticareti çok düştü. Besici, getirdiği hayvanı satamadan geri götürüyor. Eğer piyasaya ithal hayvan girerse bizim durumumuz daha da kötüleşir. Yetkililerin bunu görmesini istiyoruz’

Pazarda bulunan saman satıcıları da satış yapamamaktan dert yandılar.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu