Gündem Haberleri

SİGARAYA KARŞI SAVAŞ AÇTILAR

SİGARAYA KARŞI SAVAŞ AÇTILAR

Tütün Mamüllerinin zararlarının Önlenmesine dair kanun kapmasında Tütün ürünlerinin zararlarına karşı birey ve toplum sağlığını korumak için bilgilendirmeler devam ediyor.

4207 sayılı Tütün Mamüllerinin zararlarının önlenmesine dair kanun gereği Tütün ürünlerinin zararlarına karşı birey ve toplum sağlığına yönelik risklerden korumak, sağlıklı yaşam kültür birincinin oluşturulması ve bu bilincin artarak devam etmesini sağlamak amacıyla; Düzce’de yürütülen eğitim,bilgilendirme, farkındalık çalışmaları kapsamında: İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz , Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Cengiz Tuncer , Yeşilay Düzce Şubesi Başkanı Av. Ali Dilber, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op.Dr.Volkan Temi, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr. Ökkeş KEPEK ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Personellerinin katıldığı işyeri ziyaretinde müşteri ve işyeri çalışanlarına sigara ve tütün mamullerinin zararları hakkında bilgilendirme ve eğitimler verilip, vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapılarak broşür, şapka, bileklik ve kalem dağıtıldı.

Bu kapsamda cafe ,kafeterya, internet cafe, çay ocağı gibi işletmelerde sigara bırakma kampanyaları, farkındalık çalışmaları İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince yıl boyunca devam edecektir.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu