Gündem Haberleri

Tasarım Atölyesinde Siper Maske Üretiyorlar

Tasarım Atölyesinde Siper Maske Üretiyorlar

Sağlıkçılıra bir destek de Düzce Yavuz Selim MTAL öğretmenlerden geldi. Sağlık çalışanları için tasarım atölyesinde 3 boyutlu siper maske üreten öğretmenler imal ettikleri 30 adet siper maskeyi Düzce Atatürk Devlet Hastanesine teslim etti.

Düzce Yavuz Selim MTAL. 3 Boyutlu Yazıcıları ile COVİD-19 la mücadele de sağlık çalışanları için dezenfekte edilerek uzun süre kullanılabilen SİPER MASKE’nin alın kısmının imalatına başladı.  3 BOYUTLU DESTEK COVİD-19 KOLLEKTİF ÜRETİM HAREKETİ ile ortak çalışarak imal edilen maskeleri hastanelere bedelsiz olarak teslim edilmeye başlandı. İlk olarak 30 adet üretilen ve Akçakoca Devlet Hastanesine teslim edilen maskelerin üretimlerine okulun 3-D Tasarım Atölyesi öğretmenlerince devam ediyor. Siper maske için kullanılan malzemeleri ise hayırseverler karşılıyor.

DİĞER OKULLARA ÇAĞRI

Düzce Yavuz Selim MTAL öğretmenleri daha hızlı üretim yapılabilmesi için  3-D yazıcısı olan  okulların bu proje için  yazıcılarını kullanılmasına izin verilmesi isteniyor. Siper üretimine destek için 0554 234 82 16 nolu telefon numarasından Serhat TOPALOĞLU ile irtibat kurulması isteniyor.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu