Gündem Haberleri

Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev

Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev

Düzce'nin yetiştirdiği önemli isimlerden olan Yalova AFAD İl Müdürü Aziz Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Mart ayında iktisadi devlet teşekkülü olarak kurulan Türkiye Raylı Sistem ARaçları Sanayii Ananim Şirketi (TÜRASAŞ)'ın yönetim kurulu üyeliğine Düzcelilerin yakından tanıdığı bir isim atandı. Resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla görevlendirilen hemşehrimiz Aziz Aksoy'un atama kararında şu ifadelere yer verildi; "Türkiye Rayiı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü Açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Aziz AKSOY atanmıştır" denildi. Bilindiği gibi 2020 Mart ayında TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) kurulması kararlaştırılmıştı.

AZİZ AKSOY KİMDİR?

1964 yılında Düzce’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Düzce’de tamamladıktan sonra, 1988 yılında Trakya Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, İşletme Yöneticiliği Uzmanlık Programı’nda tamamladı. 1989 – 1999 yılları arasında T.C.D.D Genel Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde görev almasının ardından sırasıyla Ulaşım A.Ş’de Teknik Genel Müdür Yardımcılığı, İSBAK (İstanbul Belediyeler Bakım Ulaşım) A.Ş.’de Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı, İstanbul Halk Ekmek A.Ş’de İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hidroelektrik Santralleri Daire Başkanlığı’nda İşletmeler Teknik Müdür Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı.

03.03.2015 tarihinden itibaren Başbakan Yardımcılığı Makamı’nın Onay’ı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın Olur’u ile Yalova Afet ve Acil Durum İl Müdürü olarak görev yapan AKSOY, evli ve iki çocuk babasıdır.

Oxijen Medya Ailesi olarak hemşehrimiz Aziz Aksoy'a görevinde başarılar diliyoruz.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu