Gündem Haberleri

Sokağa Türk bayrakları asıldı

Sokağa Türk bayrakları asıldı

Suriye'nin El Bab bölgesinde Türk Kızılay aracına düzenlenen hain saldırıda şehit olan Türk Kızılay Düzce Şubesi personeli Mehmet Arif Kıdıman'ın (40) şehadet haberi, Düzce'deki babaevine ulaştırıldı. Şehit evi önünde açıklama yapan Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın ‘ Bu kalleş ve alçak saldırıyı lanetliyoruz’ dedi.

Şehit haberi, Bahçeşehir Bölgesindeki Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan babaevine ulaştırıldı. Acı haber, Düzce Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Türk Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım tarafından annesi Emine Kıdıman'a verildi.

Türk Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, şehit evinin önünde gazetecilere açıklama yaptı. Halil Aydın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bugün iki araç içinden çapraz ateşe tutulmak suretiyle üzerinde  tavanında hem ön tarafında Türk Kızılay amblemi bulunan araca silahlı saldırı gerçekleşti. El Bab bölgesindeki bu saldırıda bir Türk Kızılay personelimiz hafif yaralandı. Bir personelimiz yara almadan kurtuldu. Bir kardeşimizi maalesef kaybettik. Hepimizin milletimizin başı sağolsun." Aydın daha sonra ‘ Kızılay bir yardım kuruluşu olarak orada bulunuyor. Uluslararası hukuka göre Kızılay harekete ediyor. Aracının her yerinde Kızılay amblemleri bulunuyor. Dolayısıyla bu durum uluslararası hukuka ve insanlığa aykırıdır. Bu tam bir kalleşliktir.  Hepsini lanetliyoruz, kınıyoruz. Allah böyle acıları bizlere bir daha yaşatmasın’ dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu