Gündem Haberleri

MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

Milli Parklar Genel Müdürlüğü, av ve yaban hayatı yaşama ortamlarının ve avcıların kontrolü, av ve yaban hayvanlarının bakımı, korunması, geliştirilmesi, gözlenmesi ve sayımı ile bu konularda eğitim programı düzenledi.

Düzenlenen eğitim programına Milli Parklar Genel Müdürlüğü çalışanlar katıldı. Eğitim görevlisi 9. Bölge Müdürlüğü Avcılık ve Yaban Hayatı koruma Şube Müdürü Yusuf Soysal yabana hayatın korunması konularda eğitim verdi.  . Ayrıca "Avda kullanılan silahlar ile demirbaş silahların taşınması ve kullanımına ilişkin esaslar" konusunda Düzce İl Emniyet Müdürlüğünden Polis Memuru Soner Kart ve "Güvenlik konuları ve ilkyardım" konularında İl Sağlık Müdürlüğü personeli Ahmet İyi tarafından eğitim verildi.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü düzenlenen programla ilgili yaptığı açıklamada;

“4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında suç ve kabahatlerin takibi, av ve yaban hayatı yaşama ortamlarının ve avcıların kontrolü, av ve yaban hayvanlarının bakımı, korunması, geliştirilmesi, gözlenmesi ve sayımı ile bu konularda gerekli tespitleri yapmak üzere Şube Müdürlüğümüz personeline "Av Koruma Memurları ve Saha Bekçileri Eğitim Programı" düzenlenmiştir” denildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu