Gündem Haberleri

BUZLAR ERİDİ

BUZLAR ERİDİ

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve Oxijen Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İslam Keleş, Pusula Gazetesi sahibi Mustafa Armutcu’yu gazetenin 14’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle ziyaret etti. Gazete ofisinde yapılan görüşmede karşılıklı olarak iyi niyet mesajları verildi.

Bir süre önce, kamuoyunda da yer alan haberlerde, Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile Pusula Gazetesi sahibi Mustafa Armutcu’nun arasının açık olduğu yansımıştı.  Kasapoğlu’nun ziyareti ile ikili arasında buzların eridiği görüldü.

Başkan Yardımcısı Kasapoğlu, Pusula'nın kuruluş yıldönümünü kutlarken, "Pusula Gazetesi, Düzcemiz'in önemli medya organlarından birisidir. Gazetenin 14'üncü yayın yılına girmesini kutluyor, başarıların devamını diliyorum" dedi.

Halkın haber alma hakkı için görev yapan gazetecilerin, siyasetçileri ve yöneticileri eleştirme hakkı bulunduğunun altını çizen Kasapoğlu, "Sorumluluk makamında oturan bizlerin, hoşumuza gitmese dahi eleştiriler karşısında hoşgörülü olmamız, hatta bu eleştirilerden faydalanmamız gerekir. Çünkü basın kuruluşları, ifade ve fikir özgürlüğü demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birisidir." ifadelerini kullandı.

İslam Keleş de, siyasetçi ve yöneticiler ile gazetecilerin aralarında yaşadıkları sıkıntıların iletişim eksikliğinden kaynaklandığını ifade ederek, iletişim eksikliğinin giderilmesinin herkes için doğru olacağını vurguladı.

Pusula Gazetesi sahibi Mustafa Armutcu da, basının toplumu bilgilendirmede önemli bir rol üstlendiğini vurgulayarak, "Bizler sadece gazetecilik faaliyeti icra etmekteyiz. Habercilik yaparken siyasetçileri ve yöneticileri kimi zaman takdir ederiz, kimi zaman doğal olarak eleştiririz. Amacımız, gerçekleri ve doğruları kamuoyuna aktarmaktır" dedi.

Ziyarette, belediyenin projeleri ile Düzcespor konusunda son gelişmeler üzerinde sohbet edildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu