Gündem Haberleri

AVM’LER DE HES KAPSAMINA ALINDI

AVM’LER DE HES KAPSAMINA ALINDI

Düzce Valiliği tarafından korona virüs vakalarının artması ile birlikte yeni ek tedbirler alındı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, trafiğe kapalı alanlarda bulunan oturma bankları kaldırılacak. Ayrıca resmi kurum ve kuruluşlarda uygulanan HES kontrolüne AVM’ler de dahil edildi. Ayrıca mağazalarda 10 metrekareye bir kişi olacak şekilde müşteri alınacak.

Düzce Valiliği tarafından alınan kararlar şu şekilde: “Pazaryerlerinin denetlenmesi amacıyla Pazarcılar Odası tarafından her pazar için güvenlik görevlileri haricinde iki kişi olacak şekilde pazaryeri sorumlusunun görevlendirilecektir.

Alışveriş merkezi (AVM) yönetimlerince; Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi doğrultusunda alışveriş merkezlerinde aktif kullanılacak alanın metrekaresine göre (müşteri alınmayan alanlar, otopark, faaliyet göstermeyen iş yerleri vb. yerler hesaplamaya dahil edilmeyecektir) her 10 metrekareye bir kişi olacak şekilde içeri alınacak kişi sayısı belirlenecektir.

Belediyeler tarafından trafiğe kapalı alanlardaki oturma banklarının kullanım dışı bırakılacaktır.

28.11.2020 Cumartesi günü itibariyle il genelinde tüm AVM, banka ve PTT şubelerinde Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması yapılarak vatandaşlarımız içeri alınacaktır.”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu