Gündem Haberleri

“İKV TÜRKİYENİN AB İLE İLİŞKİLERİNİN PENCERESİDİR”

“İKV TÜRKİYENİN AB İLE İLİŞKİLERİNİN PENCERESİDİR”

Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, Yürütme Kurulu Üyesi olduğu İktisadi Kalkınma Vakfı’nın Kuruluşunun 55. Yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi: “TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile İKV Başkanımız Sayın Ayhan Zeytinoğlu’nun teşvikleri, üyelerimizin de teveccühleriyle bu dönemde yürütme kurulunda yer almaktan büyük onur duyduğum vakfımız kuruluşundan bu güne kadar; Katma Protokol müzakereleri, 1980 darbesi sonrasında kopan ilişkilerin tekrar tesis edilmesi, AT üyelik başvurusu, gümrük birliği kararı ve sonrasında adaylık ve üyelik müzakereleri sürecinde Türkiye’nin AB’ye açılan kapısı oldu.

  AB’deki gelişmeleri yakından izleyip yorumladı ve Türkiye’ye etkileri konusunda öncülük yaptı. Bugün de çalışmalarını aynı kararlılık ve özveri ile sürdürmekte. AB ile ilişkiler iyiyken de, kötüyken de konjonktürel gelişmelerden etkilenmeden konuya odaklandı.

 Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ilişkiler konusundaki en önemli penceresi durumunda olan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın 55. Kuruluş Yıldönümünü en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerine yer verdi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu