Gündem Haberleri

KÜRT FUTBOLU OLUR MU ?

KÜRT FUTBOLU OLUR MU ?

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada ırkçılık ve kürt milliyetçiliği üzerinde durdu. Keşir konuşmasında şu görüşlere yer verdi. “Burada “Kürt illeri” “Kürt kentleri” “Kürt şehirleri” defalarca söylendi, hatta dil sürçmesi olamaz, mümkün değil “Kürt futbolu” dendi. Şimdi, ben bir milliyetçilik tanımı yaptım çünkü benim inançlarım da ırki bir milliyetçiliği reddeder. Bakın, bu yaptığınız, Kürt ırkçılığıdır. Şimdi bakan bey sunumunda, “Hakkâri’de kayak yapılıyor.” dedi, “Kürt kayağı” mı diyeceğiz bunun adına? Bu bölücülüktür, ırkçılıktır ve faşizmdir; bunu da buradan kayıtlara geçirmek istiyorum.” dedi.

Öncelikle, bugün “Akıncı Üssü Davası” neticelendi. Başta, Gölbaşı Özel Harekâtta şehit olan hemşehrim Ufuk Baysan olmak üzere, tüm 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun.

Onları şehit eden failler, teröristler gün yüzü görmeyecek inşallah. Diğer yandan, Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün şahsında Bakanlığınızın, mülki idarenin, Emniyetin, Jandarmanın tüm şehitlerine de buradan rahmet gönderiyorum, ruhları şad olsun.”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu