Gündem Haberleri

İLK AŞI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA UYGULANACAK

İLK AŞI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA UYGULANACAK

Korona virüsü sürecinde Çin'den getirilen aşıların illere dağıtımına başlandı. Düzce’ye de gelen aşılar Sağlığı Hayat Merkezi’nde bulunan depolarda koruma altına alındı.

Çin'den getirtilen koronavirüse karşı geliştirilen CoronaVac aşıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere araçlara yüklenerek 81 ile gönderilmeye başlandı. Düzce’ye gönderilen aşılar Sağlık Hayat Merkezinde depolandı.

Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Doktor Zahide Nur Armağan, aşıların Düzce’ye geldiğini belirterek “Aşılarımız geldi toplum sağlık merkezinde korunaklı depolarda koruma altına alındı.  Onay geldikten sonra harekete geçerek en kısa zamanda aşılamaya başlayacağız. Aşılamaya hem devlet hastanemiz hem de aile sağlık merkezlerimiz ile toplum sağlık merkezi olarak katılacağız. MHRS sistemi üzerinden randevu alınarak aşılama sistemi üzerinden aşı yapacağız. İkinci dozlar için ise yine randevu sistemi kullanılacak” dedi.

Aşıların dağıtımının başladığını ve ilk olarak sağlık çalışanlara yapılacağına dikkat çeken Düzce İl Aşı Ve Soğuk Zincir Sorumlusu Mehmet Peker   “Covit aşılarımız geldi. Aşılarımızı bu dolapta himaye ediyoruz.  Dolabımız 24 saat izlenen bir dolap. Sıcaklık düşüşleri ve artışlarında merkezden bizi arayarak haber veriyorlar. Şu anda dolabımızın değeri 4.8 derecede, bu aşılarda 2 veya 7 derece sıcaklıklarda korunması gerekiyor.  Aşıların dağıtımı başladı. İlk olarak sağlık çalışanı arkadaşlarımıza uygulanacak” dedi. 

Sağlık Müdürlüğü kaynaklarından alınan bilgiye göre, aşılama işlemi Sağlık Bakanlığının onay vermesinin ardından başlanılacağı belirtildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu