Gündem Haberleri

YEREL YÖNETİM KONUSUNDA BEN USTAYIM

YEREL YÖNETİM KONUSUNDA BEN USTAYIM

Semih Kıbrıs Kimdir? Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Düzce Merkez ilçe 1960 doğumluyum.Babamın subay olması,memuriyeti nedeniyle ilk,orta ve lise tahsilimi Ankara’da yaptım.Yönetim bilimleri,kamu yönetimi,sevk ve idare,Uluslararası ilişkiler,toplam kalite yönetim sistemleri üzerine eğitimler aldım.1977 yılında Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Akademisinde Bolu Sevk ve İdare Yüksek Okulunda  okudum.Kısa adı A.İ.T.İ.A Bolu S.İ.Y.O  tahsilimden sonra   Ankara Gazi Üniversitesi’nin Yönetim Bilimleri Fakültesi,Kamu Yönetimi bölümünden 1983 yılında mezun oldum.Aynı üniversitede Uluslararası ilişkiler bölümünü de başarıyla bitirdim.Uluslar arası ilişkiler bölümündeyken  İngilizce'min yanı sıra Fransızca ve Arapça dillerinde de eğitimler aldım.

 

30 YILDIR TOPLUMA HİZMET EDİYORUM

Başta Ankara Düzceliler Derneği,İç Anadolu Birliği,İnsani Değerler Derneği,Birleşik Kafkasya konseyi gibi çok sayıda STK ‘lar da farklı kademelerde görevler yaptım..Bu manada 30 yıldır topluma hizmet ederek sosyal yardımlaşma ve dayanışmalarla toplumsal barışın tesis edilmesinde önemli roller aldım.Üniversitede okurken devam mecburiyeti yoktu,zamanı verimli kullanarak Yüksek tahsilimi ve ticaret hayatımı birlikte sürdürdüm.

 

12 YILDIR AK PARTİ’DE FARKLI GÖREVLER ALDIM

Ak Parti kurulunca kanaat önderlerimin isteği üzerine Ak Partiye üye oldum.12 yıldır partimin değişik kademelerinde özveriyle görevler aldım.Ak Parti Ankara İl Başkanlığında yönetim kurulu üyesi , İl Başkan yardımcılığı,Siyaset Akademisi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi,Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu üyesi gibi alanlarda siyaset yaptım.

 

ÇOK UZUN YILLAR SOSYAL FAALİYETLERDE BULUNDUM

TBMM Başkan vekili Danışmanlığı, Ankara’da çok sayıda metropol ilçede İl Başkanlığı koordinatörü olarak, yerel yönetimlerle birlikte çalışıp ilçe  sorunlarının tespiti,öncelik sırası ve çözümleri konusunda raporlar hazırlayarak Yerel yönetim organizasyonlarına bizzat eşlik ve başkanlık yaptım.Bu günlere ,uzun yıllardır sosyal faaliyetlerle, topluma hizmet etmekle geldim.

 

Siyasete nereden başladınız,nasıl girdiniz?

 

ÜNİVERSİTE YILLARIMDA AKTİF OLARAK SİYASETTE ROL ALMADIM

İlk Üniversitem Ankara İktisadi ve Ticari Blimler Akademisinin Sevk ve İdare Yüksek okulu A.İ.T.İ.A Bolu S.İ.Y.O ve ikinci tahsil gördüğüm Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesinde okurken aklım siyasetteydi ancak aktif olarak hiçbir siyasi oluşumda yer almadım.Sadece sempatizan rollerinde siyasi çalışmalarım oldu.Arkadaş çevrem MGV milli gençlik vakfı üyeleri,daha sonra Anavatan partili arkadaşlarla birlikte oldum.Bu dostluklar aktif siyasi çalışmalar değil sadece sempatizanlık noktasındaydı. Düzce’li Fethi Görür beyin vekil olduğu dönem ciddi destek verdim ve sahada Düzce’de çalıştım.

 

İLK RESMİ SİYASETİM AK PARTİ’DE BAŞLADI

Ak Partimin kuruluşunda ilk üye olanlardanım ve Ak Parti Ankara İl Başkanlığında siyasete girdim.Yani bir nevi ilk resmi siyasetim Ak Partide başladı ve bu günde aynı Partide devam etmektedir.İlk günlerden bu güne çok büyük özveriyle çalışarak geldim.Parti büyüklerimin uygun gördüğü çok farklı kademelerde görevler aldım.Yerel yönetimlerle ilgili çok farklı komisyonlarda çalıştım.Bu görevde maaş yok,bu zor,bunu ben istemem,bana daha kolay görev verin,şu görev daha iyi ,şu makamı istiyorum gibi taleplerim olmamıştır. Partimin kuruluşunda ilk 5 sene nerdeyse haftanın 7 günü parti çalışmalarına katıldım.Herhangi bir maddi menfaat beklemeden dürüstçe her verilen görevi başarıyla yerine getirdim.

 

BANA “KAYGAN ZEMNİDE KOŞACAKSIN” DEDİLER

Aktif Siyasete ilk girme kararını aldığımda çevremdeki siyasi büyüklerim,kanaat önderlerimin ortak nasihati, ilk siyasi dersi şuydu.” Semihcim bu anlatacaklarımızı dinle ona göre siyasete gir.Çıplak ayağına zeytin yağı sürülecek,takunya giyip,mermer zeminde ve zeytinyağlı zeminde “ deyince anladım efendim  kaygan zeminde yürüyeceğim dedim hayır dediler “Yürümeyeceksin koş bakalım diyeceğiz, koşacaksın , bunu bil, kaygan zemini düşün ona göre siyasete gir” dediler. Çok düşündüm ve girdim.

 

HİZMET BAYRAĞINI DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN SİYASETTEYİM

Devamında Halk ozanı Aşık Veysel’in  uzun ince bir yoldayım‘ ı hatırlatılarak siyasetin uzun soluklu bir yol olduğu çok meşakkatli olduğu,sürprizlere her zaman gebe olabileceği anlatıldı.Ve bu günlere etik ve ahlaklı   siyasetle geldim.Düzcelilere sizin aracılığınızla söylemek isterim ben kısa mesafe koşucusu değilim,100 metre koşucusu da değilim ben uzun mesafe koşucusuyum,ben maratoncuyum.Cesur,özgüvenli ve dürüstçe çalışarak hizmet bayrağını alıp daha ilerilere götürmeye talip olduğum için siyasetteyim.

 

 Ben hem Mektepli Hem Alaylıyım demişsiniz, neyi anlatmak istediniz?

 

  TEORİK BİLGİLERLE MEKTEPLİ, STK’LAR İLE ALAYLI OLDUM

Üniversite tahsilim,tüm eğitimim yerel yönetim,kamu yönetimi,toplam kalite yönetim sistemleri ve Uluslar arası ilişkiler üzerineydi.Uzmanlık alanım kamu yönetimi,yönetim bilimleri olunca teorik bilgiler tam ve sağlamdı. Bu teorik bilgileri çok sayıda STK’ da başkanlık,başkan vekilliği,genel sekreterlik gibi üst düzey yöneticilik yaparak pratikte uygulama alanım oldu.Bir de siyasete girince uzmanlık alanımı çok genişletmiş oldum,Yani ben teorik bilgilerle Mektepli, STK’lar ile pratiğimi geliştirdim Alaylı oldum.Siyasetin içinde olarak da tecrübemi zirveye çıkardım. Bu çalışmalar esnasında yaşça benden büyük ağabeylerim, çok değerli üst düzey bürokratlar mesai arkadaşım olmuş oldu.Bu üst düzey bürokratlardan çok şeyler öğrendim.Onlara çok müteşekkirim.Kıt kaynakları,personeli,araç gereçleri ,zamanı ve bütçeyi en ekonomik,en verimli kullanmayı,bu manada da en olumlu,başarılı sonuçlar elde etmeyi öğrendim.Mektepli ve Alaylı olarak yerel yönetimlerde tecrübeli olduğum herkesçe malum.

 

Gene bir yerde ben Kitaplı ama Kapısız Başkan olacağım demiştiniz. Bunu da tekrar açar mısınız, niye kapısız niye kitaplı?

 

HİZMETİ KİTABINA UYDURMAK DEĞİL KİTABA UYGUN YAPACAĞIM

Ben yerel duyguları önemseyen ama bir o kadarda çağı yakalayan hatta,çağın paralelinde olmaya çalışan biriyim.C.Allah nasip ederde,Başkan olursam  makam kapım olmayacak,vatandaşım bana çok çabuk ulaşacak. Yasalar, Belediye yasalarını iyi biliyorum ve bilmenin ötesinde uygulayacağım. Adil olacağım, yüce Peygamberimizin, veda hutbesinde; .,.,siyahın beyaza, beyazın siyaha üstünlüğü yoktur dediği gibi kimsenin diğerinden üstün olduğu zannı bile yaratmayacak uygulamalar rehberim olacaktır.Kitabına uydurmak değil Kitaba uygun olacak hizmet kervanıyla Düzcelileri buluşturacağım.

Düzce’de yapmayı öncelikli düşündüğünüz proje veya projeleriniz nelerdir?

 

ŞAHSİ RANT,ÇIKAR ODAKLI HİÇBİR DÜŞÜNCEYE SAHİP DEĞİLİM

Projelerimi ileriki tarihlerde  anlatacağım. Ama şunun peşinen bilinmesini isterim,şahsi rant,çıkar odaklı hiçbir düşünceye sahip değilim.İnsan odaklı,sosyal,toplumsal refaha yönelik proje ve hizmetler için Belediye başkanlığına talibim. Düzcemin ve Düzcelilerin yüzünü güldürecek kalıcı hizmetlere imza atacağımdan emin olabilirsiniz.Yani en büyük projem Düzce halkına durmadan hizmet etmektir.

 

GÖNÜLLERİNİZİN İMARINA TALİBİM DEDİM

Bildiğiniz gibi iki temel sloganla seçim çalışmalarıma start verdim. İlki Hakkın İzinde, Halkın yanında olacağım, İkincisi yeni modern Düzce için ,Gelişimle Değişim Zamanı dedim.Düzce’nin imarı yetmez,bununda ötesinde GÖNÜLLERİNİZİN İMARINA TALİBİM dedim.Otobüs Terminal binası,Kültür Merkezi, ulaşım bağlantı yolları vb. konulara öncelik vereceğim.

 

Sizi muhakkak tanıyanlar vardır elbette ama,  bazen otobüste,kahvede halk soruyor Semih Kıbrıs bu güne kadar nerdeydi,niye ortalarda hiç görünmedi,öncekiler gibi seçim zamanı ortaya çıktı diyorlar bu konuda ne dersiniz?

 

BENİM İLGİ ALANIM BİLGİLİ OLDUĞUM UZMANLIK ALANIM DÜZCE

Öncelikle şunu belirtmem lazım ben öncekiler kelimesini şahsım adına kullanılmasını istemem. Ben öncekilerden farklıyım,çok artılarım var,çok tecrübeliyim.Gelelim sorunuza STK başkanıyım.Başkanı olduğum STK Düzceliler Derneği dolayısıyla ben kanarya sevenler derneği başkanı değilim ki ilgi alanım kanarya olsun,Ben Çorumluların,Çankırılıların ,Yozgatlıların dernek başkanı da değilim dolayısıyla benim ilgi alanım bilgili olduğum alan,uzmanlık alanım DÜZCE. Bu manada Düzce ile ilgili her konu beni derneğimi ilgilendirmiş bize düşen görevi her zaman yerine getirmişizdir.

 

VALİLERİMİZİN RİCALARINI EMİR TELAKKİ ETTİK

Vali konusuna girmek istemem bu konu çok uzun bir konu ama şu ana kadar gelen tüm valilerimizle eşgüdümlü çalıştık ve de çalışmaya devam edeceğiz.Valilerimizin daveti üzerine bize verilen her görevi somut çalışmalarla yerine getirdik.İlk valimiz Fikret Güven, Cengiz Bulut, Halil Nimetoğlu, Ercan Topaca ve günümüze kadar gelen valilerimizle uyum içerisinde çalıştık. Ricalarını emir telakki ettik Düzce’mize faydalı olabilecek çok sayıda raporlarla katkılar vermeye somut çalışmalar yapmaya çalıştık.

 

 

RAKİP DEĞİL EKİP RUHUYLA ÇALIŞTIK

Semih Kıbrıs ve Ankara Düzceliler Derneği olarak reklam, medyada yer almak gibi konuları uzun yıllardır ikinci plana bıraktık. Yaptığımız çalışmaları, sosyal yardımlaşmaları, sosyal dayanışmaları haber yapmadık. Özellikle bunu yönetim kurulu üyelerim çok tecrübeli bürokrat ağabeylerimde uygun görmedi. Yönetim kurulu üyelerimle uyum içerisinde, rakip değil ekip ruhuyla çalıştık, çalışıyoruz. Dolayısıyla bizi çok kişi yakından tanır,tanımayanlar da vardır bu aday adaylığı sürecinde de tanımayanlara kendimi anlatıyor, tanıtıyorum.

 

 

3 AYDIN SAHADAYIM. 48 MAHALLEYİ TEK TEK GEZDİM

Gelelim son dakika ortaya çıkmaya seçim zamanı ortaya çıktı demişler ya bunu da kabul etmiyorum. Ben 3.ay  yani Mart ayından beri sahadayım, halka iç içeyim. Şu ana kadar 48 mahalle vardı tek tek her mahalleye giderek bir nevi siyasi parti seçim koordinasyon merkezi gibi prensipli çalıştık çalışmaya da devam ediyorum.Elbette partimin resmi başvuru süresi yeni başladı ama ben Düzce’de Ak Parti Düzce Belediye Başkanı Aday Adayı olduğumu ilk açıklayan olmaktan gurur duyuyorum.

 

Belediye  Başkan aday adaylığını açıkladıktan sonra halkın size bakış açısı nasıl oldu?

 

BEKLEDİĞİMİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE BİR TEVECCÜHLE KARŞILAŞTIM

Büyük bir teveccühle karşılandım .İçtenlikle söylüyorum, beklediğimin çok çok üstünde bir teveccühle karşılaştım. Partili partisiz herkesten hayır duası, başarı dileği aldım. Vatandaşlarımızın Ak Parti adına gösterdikleri bu ilgi ve alaka üzerimdeki sorumluluğu kat kat artırdı.

 

 

ANKETİN EN GÜZELİ VATANDAŞLA YÜZ YÜZE YAPILANIDIR

Anketin en güzeli,en doğrusu sokakta vatandaşla yüz yüze gelince ortaya çıkar.Vatandaşlarımız beni yüreklerine,gönül saraylarına aldıklarını gördüm.Bu sevgiyi,bu saygıyı hiç zail etmeden çok koşturarak, sevgi ve saygıyı artırmaya çalışacağım.Bana güvenenlerin bu güne kadar boyunlarını büktürmedim,kafalarını öne eğdirmedim bundan sonrada aynı şekilde olacaktır.Bu güne kadar vatandaştan gelen Hiç bir talebi es geçemedim. Biliyorsam cevap verdim. Görev alanım içinde ise takip ettim. Benim dışımda ise ilgili makama havale ettim. Tabii ki bu taleplerin bir kısmı olmuş bir kısmı olmamıştır. Ama mutlaka ilgilisine dönülmüş,sonuç iletilmiştir. 2001 yılından bu güne telefonum aynıdır telefon numaram değişmemiştir Cevap veremediğim durumlarda mutlaka dönüş yapmışımdır.

Çok önemli bir sorumluluk alacaksınız, zor bir göreve talipsiniz.Bunun farkında mısınız?

 

YEREL YÖNETİM KONUSUNDA BEN USTAYIM

Elbette az önce söyledim benim işim yerel yönetim, kamu yönetimi bunun eğitimini aldım, teorik bilgilerim çok iyi. STK’lar ve siyasi çalışmalarımla da bu mayayı yoğurarak pratiğimi de geliştirdim,Yani ben ustayım.Yerel yönetim konusunda ben ustayım.Ankara’da 800 bin,600 bin,500 bin nüfuslu çok sayıda ilçede görev aldım.Düzce’nin merkez nüfusuyla karşılaştırdığınız da çok daha kalabalık, çok karmaşık,çok daha fazla sorunu olan ilçelerde görev yaptım. Bu manada  başarılı olacağımı bilmenizi isterim. Çok sayıda arkadaşım etkili, yetkili yerlerde aktif görevlerde dolayısıyla sizin zor dediğiniz görevin üstesinden gelecek bilgi,beceri ve tecrübeye ve en önemlisi bürokratik çevreye sahibim.Bu çok saygıdeğer bürokrat arkadaşlarımızın içinde Yozgatlı,Çorumlu,Çankırılı hülasa Düzce dışından bürokrat arkadaşlarım var. Onları da birer fahri Düzce’li yapmaya hazırım.

 

 

Seçim çalışmalarına en erken başlayan aday adayı olarak ne gibi seçim çalışmaları yaptınız?

 

EN ÇOK İLGİ ÇEKEN YÜRÜYEN REKLAM PANOLARINI KULLANMAM OLDU

Bildiğiniz gibi ben Mart ayından itibaren sahada halkla  hemhal oldum. Halkla birebir sohbetlerdeyim, kahve, ev, bahçe, sokak gibi çok sayıda toplantılar düzenledim düzenlemeye devam ediyorum, Şuan 49 oldu önceki sayı olan 48 mahalle'ye de giderek çalıştım,en çok ilgi çeken yürüyen reklam panolarını kullanmam oldu.Yaptığımız araştırmaya göre Siyasi parti aday adayı gibi siyasi çalışmada bu yürüyen reklam panolarını Türkiye'de ilk ben kullandım,gerçekten dikkat çekici oldu .

 

DÜZCE MENFAATİ HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELMELİDİR 

48 mahalle derken Bolu dağı,terminal, oto galericiler sitesi, Akçakoca ya bile gittim.Bunu eleştirenler oldu Bolu dağı,Akçakoca, Merkez ilçeye bağlı değil boşuna gitmiş dediler.Cevabım şu oldu ; öncelikle Düzce'nin her yeri beni ilgilendirir.Hangi manada derseniz Bolu dağında yada Akçakoca'da, veya diğer ilçede işyeri olabilir ama Düzce Merkez'de oturuyordur veya terside olabilir işte bu manada diğer ilçelerde olan konularda benim ilgi ve bilgi alanımda olması gerekir diye düşünüyorum.Bir de benim herkesi herkesimi,her siyasi görüşü kucakladığıma bir beraber olduğuma şahit olacaksınız bende önyargı yoktur,peşin hüküm yoktur. Düzce menfaatine olacak her kez ile her kesimle görüşür istişare ederim.Bunu eleştirene de tavrımı koyarım.Düzce menfaati her şeyin önünde gelmelidir bunu bilir bunu söylerim.

 

 Düzce’de  yeni yüz olarak sizlerden sonra gelecek olan ve yeni yetişen gençlere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

BÜYÜK DÜŞÜNEN GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Yeni yüz derken şunu da paylaşmak isterim. Sahada halkla,vatandaşla sohbet toplantılarımızda benim için Sayın başkanım siz aranan kansınız,siz bizim derdimize çaresiniz,siz yeni bir yüzsünüz siz Hızırsınız, hizmete hazırsınız bunu biz anladık gibi şeyler dediler.Bir başkasının beni nasıl gördüğü değil sizin kendinizi yeterli görüp görmemeniz çok önemlidir.Büyük düşünen gençlere ihtiyacımız var.Herkesçe bilinen cümleleri doğru olduğu için sizlerle tekrar paylaşmak isterim.Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Osmanlıyı, yakın siyasi tarihimizi araştırmalarını, Gelecekle ilgili görüş ve düşüncelerini, varsa projelerini bizlerle paylaşmalarını tavsiye ediyorum. Büyük ülke olmak için, büyük düşünen cesur gençlere ihtiyacımız var. Sadece düşüncede kalmayan, çalışan, üreten gençler bizim baş tacımızdır. En büyük güç bilgidir. Bilginin peşinde koşsunlar. Bilen insan, özgüveni yüksek insandır. Özgüveni yüksek insan, müteşebbis insandır. Müteşebbis insan ise üreten insandır.

 

Teşkilatla,İl başkanıyla 3 vekille olan ilişkiniz nasıl,sık görüşüyor musunuz?

 

BU TEŞKİLATIN İÇİNDEN KALBİNDEN BİRİYİM

Ben teşkilatçı biriyim. Parti kurulduğu günden itibaren teşkilat nedir, teşkilatçılık nasıl olur, usul, üslup, tarz nasıl olmalıdır iyi bilirim.  Bu teşkilatın içinden kalbinden biriyim. Parti tüzüğü, parti programı nedir iyi bilen ve bunları yıllarca teşkilatımıza yeni katılanlara anlatmış ve halende teşkilatçılığı anlatmaya devam eden biriyim. Bu manada Ak Partimize aday adaylığı başvuru resmi süreci başlamıştır. İl başkanım, teşkilat üyeleri ve 3 vekille daha sık görüşeceğiz. Terimiz birbirine karışacak çalışmalar içinde olacağız.  Durmak yok Semih Kıbrıs’la yola devam diyebilmek için bir ve beraber  hummalı bir şekilde çalışacağım. Benim mayam sağlam İl başkanım çok tecrübeli bu benim için ve diğer aday adayları için çok büyük avantaj. Vekillerimizle de uyum içersinde bu önemli süreci el ele, omuz omuza çalışarak ,çok çalışarak geçireceğiz.

 

Sizin diğer aday adaylarından farkınız, artılarınız nedir?

 

GRİLERİM YOKTUR. YA SİYAH DERİM YADA BEYAZ

Sayın Tuzcu şu ana kadar kesin bir isim yok ama olası isimleri düşünürsek hepsinden ben her yönüyle iyiyim diyebilirim.Bu konuşma bu gün için afaki ama sordunuz söyleyeyim.Beni tanıyanlar bilir net biriyim, benim grim olmaz ben, ya siyah yada beyaz derim.Ben Beşiktaşlıyım.Bu işin esprisi gerçektende ben net biriyim siyahsa derim beyaz ise de beyaz derim,topu taca atmam topun sahada kalması ve iyi oynayıp bol gollü olmasından yanayım.

 

 

BEN BEŞİBİRYERDEYİM YANİ  BEŞİBİR ARADAYIM

İsmi net değil ama zikredilenlerden bahisle şunları diyebilirim. Ben de hukuk var, iktisat, ekonomi, işletme, Yönetim bilimleri, kamu yönetimi, yerel yönetim tecrübem, uluslar arası ilişkiler, Çok sayıda Yurt dışı ülke gördüm. Türkiye’de hemen hemen 81 vilayeti bilirim,çok sayıda STK içinde görev aldım bunları üst üste koyduğunuzda Mektepli, alaylı oluşum, uzun yıllara sari siyasetin içinde olmayı da eklersek ben, hani kahve var, nescafe var, ikisi bir arada var, üçü bir arada var ya işte ben bunların üstünde beşibiryerdeyim desem yalan olmaz, Ben beşibir aradayım. İşte tüm bu bilgi birikimimi, tecrübemi Düzce ve Gönüllerin imarına talip olarak ,hizmet kervanıyla Düzcelileri tanıştırmaya hazırım.

 

Siz genel merkezin adayı mısınız?Yada partide önde gelen sözü geçen birilerinin adayı mısınız?Sorulara net cevap veririm, topu taca atmam,benim siyah ve beyazım var grim olmaz, dediniz ya Bunu bilerek sordum?

 

GENEL MERKEZİN ADAYI OLSAM NİYE MART AYINDAN BERİ SAHADA OLAYIM?

Ben net biriyim. Sorulardan,sorunlardan kaçmanın fayda değil zarar vereceğini iyi bilirim.Ben genel merkezin adayı olsam yada birilerinin adayı olsam ben niye Mart ayından beri sahada Düzce sokaklarında olayım? Niye zaman ve para harcayayım. Köşede siner bekler,soranlara ben belediye başkanlığı ,vekillik öyle bir düşüncem yok der,son gün son saat ortaya çıkar halk beni istiyor mecburum başvurdum derdim. Bu tarzı tercih edenler oldu ,olacaktır da şahıs,aday adayı yıpranmadan son güne gelmiş oluyor ve belki de diğer adaylara göre çok daha avantajlı oluyor.İşte bu manada ben son dakika değil neredeyse seçimlerden 1 sene önce aday adaylığımı açıklamış oluyorum.

 

TARLADA İZİM VAR DOLAYISIYLA HARMANDA DA YÜZÜM VAR

Yıpranacağımı, eleştirilere, çamur atmalara maruz kalacağımı bilerek erkenden açıkladım.Özgüvenli biriyim,tarlada izim var dolayısıyla harmanda da yüzüm var.Zaten insanların konuşmalarına değil geldiği yere ,yöne,ize bakmak lazımdır.Benim izim belli Düzce’in cesur yürek evladıyım.Dolayısıyla böyle bir şey yok.Kaldı ki Ak Parti’mde böyle bir uygulama yoktur. Geçmişte böyle söylentiler, düşünceler ortaya çıkmış olabilir. Şunu bilmeliyiz ki seçilen aday bu milletvekilliğinde de öyle olmuştur, belediye başkan adaylığında da.  

 

BENDE EN İYİ OLACAĞIMI İDDİA EDİYORUM

Genel merkezce seçilen aday mevcutların en iyisi kanaati uyanmış ve seçilmiştir. Kriterler üst üste konmuş bu sonuç çıkmıştır. Bende şu an en iyi olacağımı iddia ediyorum.Gerekli tüm kriterlerin konulduğunda,iyi bir araştırma,inceleme,analiz,sentez yapıldığında en iyinin  ben olacağımı bekliyorum. Su geldi teyemmüm bozuldu diyorum.

 

 Sayın Semih Kıbrıs  son cümlelerinizi alabilir miyim?

Öncelikle Parantez gazetesine çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyor, sizede bu  röportaj için teşekkür ediyorum.Hac dönemindeyiz,Hac Kafile Başkanlığı yapmış biri olarak, 1996-1999-2001 tarihlerinde  1 hac 2 ümre yapmış biri olarak ,Hac görevlerini ifa etmeye gidenlerin haclarının kabul ve makbul olmasını,Hemşerilerimizin Yaklaşan Kurban Bayramlarını kutluyor,Hayırlara vesile olmasını C.Allah’tan niyaz ediyorum.Düzcelileri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

RÖPORTAJ: EMRAH TUZCU


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu