Gündem Haberleri

YANLIŞI SÖYLEMEMEK DE SUÇTUR

YANLIŞI SÖYLEMEMEK DE SUÇTUR

Cumayeri Belediye Başkanı Koloğlu, son haftalarda gündeme gelen önceki dönem Belediye Başkanı Recep Tuna’nın yargılanmasıyla ilgili konuya Düzce Kulis programında son noktayı koydu.

Oxijen Medya bünyesindeki Oxijen TV’de Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan’ın hazırlayıp sunduğu  Düzce Kulis programının bu haftaki konuğu Cumayeri  Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu oldu. Koloğlu Cumayeri’nde 700 gün boyunca yaptığı icraatlarını anlattığı programda, 2014-2019 yılı Belediye Başkanı Recep Tuna dönemine ait yaşanan ve yargıya intikal eden hatalı uygulamayla ilgili de son noktayı koydu.

Belediyelerin kanunla, yasayla ve yönetmeliklerle yönetildiğini belirten Koloğlu, “Kanuna, yasaya uygun olmayan işleri görmezden gelmek suçtur” dedi.

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Recep Tuna döneminde yaşanan ve basına yansıyan olaylarla ilgili , “Cumayeri Belediyesi olarak, Cumayeri halkının parasını kullanıyoruz. Bu parayı nerde ve nasıl kullandığımızı halka anlatmak zorundayız” dedi.

Koloğlu, “2014-2019 döneminde Belediye Başkanlığı görevini yapan Recep Tuna ile ilgili yargıya intikal etmiş bir süreç yaşanıyor. Cumayeri’nin bu davayla anılmasını istemiyorum. Biz eksik ve yanlış gördüğümüz bu konuyla ilgili çalışmalarımızı yaptık ve yargıya durumu intikal ettirdik. Bu durumu siyasete çekebilir miyiz diye uğraşan bir kesim var ama bu konunun siyasetle bir ilgisi yok” dedi.

Olayın kişiselleştirilmesini istemediğini söyleyen Koloğlu, “Bu konu Hukuka intikal etmiş bir konu. Olayı kişiselleştirme veya siyasileştirme çabalarına imkan vermek istemiyorum. Cumayeri böyle bir konuyla anılmamalı, aksine güzellikleriyle, raftingiyle, bölgenin sayfiye yeri olmasıyla, hayata geçecek projeleriyle anılmalı” dedi.

Koloğlu, “Bu konunun detaylarına girip tarafları yargılamak bize düşmez. Bu bir süreç, sürecin sonunda yargılanan arkadaşlarımızın bir kısmı aklanacak, bir kısmı ceza alacak ya da almayacak. Bu mesele siyasi bir mesele değil. Recep Tuna benim önceki dönem de bu dönem de rakibimdi. Önceki dönem o kazandı ben kenara çekildim, bu dönem de biz kazandık. Birbirine üstünlük sağlayacak bir durumumuz yok, yıllardır arkadaşız. Cumayeri Belediyesi bir kurum. Meclisi olan, birim müdürleri olan,  çalışanları olan ve yasalarla yönetilen bir kurum. Burada gördüğünüz eksiklikle ve hukuki yanlışlıkla alakalı ben bunu görmüyorum diyemezsiniz. Gördüğünüzü söylemezseniz ve durumu bildirmezseniz görevi suiistimal etmiş olursunuz. Siz de o işleme ortak olmuş olursunuz ve bu bir suçtur. Biz kendi kafamıza göre karar verme noktasında değiliz. Bu makam hukukla yasayla yönetilen bir makam. Bir yanlışlık olmuş, bununla ilgili çalışmalar yapılmış ve konu yargıya intikal etmiş. Bundan sonrasına yargı karar verecektir” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu