Gündem Haberleri

BÖLGEMİZDE DON TEHLİKESİ BEKLENİYOR

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, hafta sonu Düzce’de don beklendiğini belirterek vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Öztürk yaptığı uyarıda Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı beklediklerini belirterek, Düzce genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında olacağını ve don tehlikesi yaşana bileceğini söyledi.

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk yaptığı açıklamada,  tarım sigortası yapmanın önemli olduğunu belirterek, “Biz Ziraat Odası olarak çiftçi arkadaşlarımızı yıl boyunca uyardık. Yaptığımız uyarılarda çiftçilerimiz TARSİM tarım sigortası yapması konusunda ikazlarda  bulunduk. Yılbaşından beri, yaptığımız don ve doluya karşı yaptığımız uyarılar sonrasında bu sigortaları yaptıran çiftçilerimiz herhangi sıkıntı yaşamazlar. Çünkü eksperler gelerek zarar tespit çalışması yaparak zarar gören vatandaşlara devlet ödemlerini yapar ve sıkıntı yaşamazlar “ ifadelerinde bulundu.

ÇALI ÇIRPI YAKIN, LASTİK YAKMAYIN

Biz,  Düzce Metroloji Müdürlüğümüzle sürekli irtibat içerisindeyiz.  Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamı bölgemizde don olayı bekleniyor. 400 rakımın üzerinde olan yerlerde yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının ardından oluşacak don olayı fındıklarımızı etkileyecektir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda dona karşı herhangi bir ilaçlama olmadığını biliyoruz. Sadece çiftçilerimiz kendi imkânlarıyla bahçelerde yakacakları ateşlerle buna engel olabilirler. Yakılan ateşlerde saman, çalı çırpı gibi malzemeler yakabilirler. Lastik yakmamaları gerekiyor. Lastik doğaya zarar verdiği için bunu yakmalarını öneriyoruz” ifadelerine yer verdi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu