Kaynaşlı Haberleri

Kaynaşlı pisti yarışlara hazır

Kaynaşlı pisti yarışlara hazır

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde hafta sonu yapılacak olan Türkiye Off Road şampiyonasına ev sahipliği yapacak. Pist alanında incelemelerde bulunan Vali Ali Fidan co-pilot oldu, off road aracıyla yarışçılardan önce pisti turladı.

Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca ve Belediye Başkanı Erol Bayraktar ile birlikte Pist alanının son durumu hakkında bilgi alan Vali Ali Fidan, ulusal ve uluslar arası yarışmalara ev sahipliği yapacak bu pist sayesinde Düzce’nin ve Kaynaşlı’nın turizm potansiyelinin açığa çıkartılacağını vurguladı.

Vali Ali Fidan, “Geçen yıl düzenlediğimiz motor ve otomobil sporları merkezimiz gelişerek tamamlanmaya doğru gidiyor. Geçen yıl burada bazı yarışlar yapıldı. Bu hafta sonu da ilk yarış Türkiye Off Road yarışmasıyla başlıyor. Bundan sonra hem otomobil sporlarında hem ulusal hem uluslar arası netleşmiş olan 9 yarış var. İki metropol arasında olan Düzce bu kentlerde yaşayan insanlara doğasıyla, turizmiyle, hem de spor alanında hizmet etme imkanına sahip. Biz de bu potansiyeli açığa çıkartalım istiyoruz. Federasyon yetkilileri de bu alanın güzel bir pist olduğunu söylüyor. Uluslar arası yarışları burada yapabilirsek hem Düzce’miz hem Kaynaşlı’mız tanınmış, potansiyeli ortaya çıkartılmış olur diye düşünüyorum. Pazar günü düzenlenecek yarışa rekor düzeyde katılım olacağı söylendi buna çok sevindim” dedi.

Vali Fidan daha sonra kaskı başına geçirdi, co-pilot olarak off road aracına bindi ve yarıştan önce pisti keşfetme imkanı buldu.

Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü DOSOD Başkanı İsmail Aydın, hafta sonu yapılacak yarışlar için pistin hazır olduğunu belirtti.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu