Kaynaşlı Haberleri

Kaynaşlı Durgunsu Kano Yarışları

Kaynaşlı Durgunsu Kano Yarışları

Türkiye Kano Federasyonu'nun düzenlediği "KaynaşlıDurgunsu Kano Yarışları" 70 sporcu katıldı.

Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde bulunan Topuk Göleti'nde Türkiye Kano Federasyonu'nun düzenlediği "KaynaşlıDurgunsu Kano Yarışları"na 6 ilden 70 sporcu katıldı.

Türkiye Kano Federasyonu Genel Sekreteri Sevban Yıldırım,  yaptığı açıklamada, durgunsu yarışlarının Topuk Yaylası Göleti'nde ilk defa düzenlendiğini, bu yarışları geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Özverili çalışmalar sonucunda yarışların yapıldığı vurgulayan Yıldırım, "Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesinin girişimleriyle burada kano sporunun yapılabileceği konusunda görüşmeler yaptık. Güzel bir organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu yarışlardaki temel amaç kano sporunun yaygınlaştırılması ve kültür haline getirilmesidir." diye konuştu.

Yıldırım, yarışlara katılımdan memnun olduklarını belirterek şöyle konuştu:"Yarışlarda genç erkekler, genç bayanlar, yıldız erkekler ve yıldız bayanlar olmak üzere 6 kulüpten 70 sporcumuz kürek çekiyor. Durgunsu yarışları da ilk defa burada yapılıyor. Bu yarışları burada geleneksel hale getirmek istiyoruz. Doğal güzelliklerin içerisinde muhteşem bir ortam oluştu. Önümüzdeki yıllarda katılım giderek artacağını düşünüyorum."

ŞİŞECAM ÇAYIROVA BİRİNCİ OLDU

Birbirinden çekişmeli müsabakalar sonucunda Şişecam Çayırova birinci olurken, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ikinciliği, Eskişehir OdunpazarıBelediyespor da üçüncülüğü elde etti.

Bireysel kategorilerde ise C1 klasmanı erkeklerde Sakarya Büyükşehir Belediyespor'dan İsmet Tunahan Zeki, kadınlarda Şişecam Çayırova'dan Pınar Malkoç birinci oldu. K1 erkeklerde de Sakarya Büyükşehir Belediyespor sporcusu Ahmet Hakan Başoğlu, kadınlarda ise Şişecam Çayırova'danEfsanur Yılmaz birinci olmayı başardı.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara Türkiye Kano Federasyonu Genel Sekreteri Sevban Yıldırım, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve protokol üyeleri tarafından kupa ve madalyaları verildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu