Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

İl Başkanlarının istifası kime ne kazandırır?

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu il başkanlıklarından istifa ederek partilerinden milletvekili aday adayı olacaklarını açıkladılar. Buna en çok kendi seçmenleri üzüldü.

Sonucu belli bir seçim için neden il başkanlığı koltuğundan ayrıldılar ki! Yüksek ihtimalle 9 ay içerisinde iki seçim kaybeden il başkanı olmamak için. Zekeriya Tozan’ın il başkanlığı parti içinde tartışmalıydı. İşleri gereği sürekli Düzce’de olmaması eleştiri konusu oluyordu. Kendisine göre en mantıklı olanı yaptı. “Seçilemeyeceğim zaten kesin, seçimden sonrada çeker giderim” diye düşünmüş olabilir.

Ercan Katırcıoğlu’nun durumu ise biraz daha karışık. Son ana kadar rengini hiç belli etmedi. Parti içinde dahi istifa edeceğini bilen yoktu. Hatayı en başta yaptı aslında. Ne zamanki o koltuğa oturdu “2 milletvekili ve belediye başkanlığını kazanacağız” dedi işte o zaman kendi siyasi hayatını bitirmiş oldu. Bir daha MHP’ye de geri dönemeyeceğine göre ileriki zamanlarda yeni kurulacak bir siyasi partiye il başkanı olması kuvvetle muhtemel. Son anda böyle sürprizleri yapmayı seviyor zira.

Ne diyorduk hatayı en başta yaptı. Malum açıklamasından sonra “Eyvah ben ne dedim” diye düşünmüş müdür? Kesinlikle hayır lakin daha sonra seçim atmosferine girince baktı ki pabuç pahalı, ümit yok, “bari il başkanı olarak kaybetmiş olmayayım” dedi ve istifa etti. Kendisini kurtardı.

Ya da tam tersi senaryoyu da yazalım da haksızlık olmasın. Baktı ki kesin bir tane milletvekili çıkartacaklar “Siz kenarda durun ben adayım, vekillik benim hakkım” da demiş olabilir. Ama bu durumda da İyi Parti’nin kendi seçmen kitlesi ve CHP’den gelmesi muhtemel oyları da elinin tersi ile itmiş oluyor. Zira kendi teşkilatı ve tabanından bile bir destek alamıyor. Ama dışarıya birlik beraberlik pozları bol bol verilecektir elbette!

AK Parti’de ise neşeler yerine geldi. Baktılar ki CHP Zekeriya Tozan, İyi Parti Ercan Katırcıoğlu ile seçime girecek keyifleri yerine geldi. Az bir endişeleri vardı artık o da kalmadı.

Umreden yeni gelen Hikmet Keskin Zemzem’i alır önüne sabaha kadar keyiften içer artık.

Netice de bu istifalar en çok AK Parti’ye oy kazandırır.

Başkanlar ne diyor?

Malum her hafta bir belediye başkanı ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz. Hepsi 4 yılda yaptıklarını öyle bir güzel anlatıyor ki akıllara Fevai Arslan’ın “Ne yapmadık ki” sözü geliyor. Valla başkanların anlatmasına bakılırsa Arslan sanırım haklı!

Kısaca özet geçeyim başkanların yaptıklarını. Su sorunları kalmadı, alt yapıyı komple değiştirdiler, hepsinde cenaze işlemleri belediyeye ait. Hakkını vereyim Gümüşova Belediyesi ölürken vatandaşın yanında olduğu gibi doğarken de yanında. Su borularını değiştirdiler. Hiçbirinin de piyasaya borcu yok. Takdir vatandaşın.

 

 

Ne oldu?

Ne oldu Teknopark’a, terminale, yeni açılan hastaneye. Bunları niye mi sordum? Bunlar yeni açılan yatırımlar ama hepsinin yenisinin yapılma zamanı gelmiş. Şimdi yenilerini yapmaya başlayalım nasıl olsa 30 senede ancak bitiririz ya da bitiremeyiz, bilemedim şimdi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. ilyas HIZEL
    30.4.2018 - 09:42:53 ilyas HIZEL

    düzce il başkanların istifası düzcede hiçbirşeyi degiştirmez zaten muhalefet yapamayan il başkanları milletvekilligi adaylıgına çıkınca düzcede daha etkilimi muhalefet yapacaklar hayal düzcenin onca sorunu varken düzce halkına anlatamayan şeçimden seçime ortaya çıkmayla muhalefet yapılacagını zannneden muhalefet yine hüsrana ugrar yol yakınken bari paralarını boşu boşuna tüketmesinler zaten muhalefet yapamıyorlar boşu boşuna koşturacaklar boşu boşuna gezecekleş maşraf nasıl olsa düzce halkı muhalefet yapamadıkları için karnelerine sıfırı dolduracaklar hayl kurmasınlar bari düzcenin özeti düzce sorunlarıyla yaşamaya devam eder dokunmayın şabana

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu