Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

24 Haziran öncesi partilerin son durumu

24 Haziran seçimleri için adaylar açıklandı. İyi Parti ve CHP’de ipler koptu. İyi Parti’nin tüm ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyelerinin önemli bir kısmı Ercan Katırcıoğlu’nu istemediklerini açıkça söyledi. İmza topladılar, toplamakla kalmadılar Ankara’ya gittiler.

Normal biri istenmediği yerde durmaz ama Ercan Katırcıoğlu ne vatandaşın ne de teşkilatın kendisini istememesine rağmen zoraki listeye adını yazdırdı hem de birinci sıradan. Ardından istifalar geldi. Bakalım Katırcıoğlu'nun seçim çalışmalarına kimler katılacak. Masrafları nasıl karşılayacak. 3-5 bin km yol yaparsa yönetiminden yakıt parası toplayabilir.

Gelelim CHP’ye. Bunlarda durum tam tersi. Nedeni, il başkanları Zekeriya Tozan 1. Sıra aday gösterilmedi diyerek istifa ettiler. İyi Parti’de ise neden il başkanı aday gösterildi diye itiraz etmişlerdi.

CHP’yi oldum olası anlamadım. Ellerinde Zafer Teber gibi CHP’ye Düzce’de rekor kırdırmış bir isim var ama bu muhteremler kripto AK Partili gibi bu isme karşı çıkıyorlar ve başkanlığı döneminde gözle görülür bir başarısı olmayan Düzce ile de irtibatını kesmiş Zekeriya Tozan’ın aday olmasını istiyorlar. Harakiri yapıyorlar.

Ramazan kafası diyeceğim ama oda değil. En azından çoğunda değildi.  Aday tanıtım toplantılarında sigara dumanından içeriye girmekte zorlandım. Yahu insan düşünür Ramazan ayındayız, oruçlu olan var, buraya gelecek olan var. İçme be kardeşim, içmeyin be kardeşim. Oraya oruçlu gelen vatandaştan oy istemeyecekmisiniz siz! Bu kafa ile devam edersiniz 3568 yılına kadar her seçimde “Bu kez kesin kazanıyoruz” diye ağlaşırsınız.

MHP’de Ümit Yılmaz liderliğinde seçimlere hazırlanıyor. Kahvehane ve köy ziyaretlerine başladılar. Kalabalık bir ekip ile çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti sürpriz bir liste ile seçimlere girecek. Birinci sırada eski TSO başkanı ve kurucu il başkanı Fahri Çakır, ardından Ayşe Keşir ve Numan Çabuk. İddia ediyorum Ayşe Keşir 2002 yılından itibaren süre gelen vekiller içinde en çok çalışanıdır ama üstünde ki algıyı bir türlü kıramadı. Numan Çabuk heyecanlı, istekli ama fazla rahat. Rahatlık şu zamanda iyi değildir. Fahri Çakır ise konuşmayı özlemiş belli ki. Mikrofonu alınca eline Dünya ile ortam ile bağı kopuyor. Benden söylemesi vatandaş 3 dakikadan sonrasını dinlemiyor. Sıkılıyor.

Tablo ortada. Şu tabloya göre AK Parti 3-0 yapar. Ancak Erdoğan’ın Düzce’den alacağı oy ile partinin alacağı oy arasında ki makasın çok fazla açılmasına izin vermemeliler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. ali ihsan çelik
    26.5.2018 - 10:17:23 ali ihsan çelik

    sonuç belli beleş oyları kapanlar 3 te 3 muhalefet yine hayal kırıklıgı nedeni muhalefet otobüs dolaştırıp kuru gürültüyle seçimi geçirecek düzce halkını ikna edecek birşeyler yapmayacak sonundada düzce halkı karnede seçim zamanınında sıfırı çakacak otur oglum sen yeride iktidarda bu muhalefete bir ders daha verir şimdiye kadar ders almamış muhalefet yine hüsran yaşar yazın bir kenara bunları 24 haziran sonrası yayınlarsınız kazananmı çıkar çevreleri rantçılar kaybedenmi düzce yatırım proje üretilmeyen rekor oy bakanı olupta düzceye icraat yapmayan iktidar yoluna devam

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu