Düzce Parantez Köşe Yazarları
Oğuzhan Civelekoğlu
Oğuzhan Civelekoğlu

Göstere Göstere

Yılmam ölümden, yaradan Askerim. Orduma gazi dedi Peygamberim. Bir dileğim var,ölürüm isterim.Yurduma tek düşman ayak basmasın.Amin desin hep birden,birden yiğitler.Allahü Ekber gökten Şehitler.

Amin Amin Amin.

Merhabalar sevgili Parantez okuyucuları. Bundan böyle köşemde sizlerle birlikteyim. Spora dair yazılarımla size de bir parantez açtırabilirsem ne mutlu bana.ilk yazıma Afrinde bu vatan için mücadele eden Askerlerimiz,Gazilerimiz ve Şehitlerimiz için güzel bir dua ile başlamak istedim.Allah Ordumuzu muzaffer kılsın.Zaferleri daim olsun.

Futbol dünyasıda Afrin Harekatına sessiz kalmadı. Gerek pankartlarla gerek açıklamalarla desteklerini hissettirdiler. Konyaspor’da kupa maçında çok güzel bir tribün kareografisi yaptı, Sivasspor ve Malatyaspor gibi. Hepsini tebrik ederim. Türk Futbol'unun yetiştirdiği yıldızlardan Arda Turan ise ayağının tozuyla çıktığı ilk maçta golünü attı ve asker selamını çaktı. Medipol Başakşehir ve Türk sporu için çok önemli bir transfer Arda Turan. Barcelona'da kendisine verilmeyen fırsat şimdi lider takımda verildi. Çok konuşuldu, acaba doğru takıma mı geldi diye. Bence çok doğru bir kulübe geldi. Kendini burda tekrar gösterip, yıkılmadım mesajı vermek isteyecektir. Başakşehir bu futboluyla bu sene şampiyon olacaktır diye düşünüyorum. İşini iyi yapan bir başkanları, keza teknik adamları var. Futbolcuları kariyerli ve formda. Tek noksan tarafı var belki de en acı tarafı, maalesef taraftarı olmayan bir kulüp. Bu sorunu çözmeleri gerek, ama nasıl? Belki kısa vadede zor ama sportif başarılarını devam ettirip, büyüyen Başakşehir ilçesinin çocuklarını ve gençlerini Belediyesi ile ortaklaşa spora kanalize edebilirse tribünleri altı binlerden altmış binlere çıksın. Bir takım düşünün şampiyonluğa oynuyor ama seyircisi yok. Lider takımın maçları prime time da değil de sürekli öğlen oynaması bununla doğru orantılı. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıp bir sempati duyulmasını sağladılar. Ama önemli bir vizyon olacak UEFA Avrupa Ligi'nde gereken özveriyi vermeyip, hiç yerinde ve zamanında olmayan rotasyonlarla elenip antipatik oldular. Oynadıkları futbolla izleyenleri mest edip takdir topluyorlar son yıllarda. Ama gazeteci dövme olayı hala akıllarda."Uçakta bireysel olarak gazeteci dövmeye çalışan başaramayan Arda, Takım halinde bunu başaran bir takıma geldi" esprilerini saymıyorum bile. Olumlu olumsuz tarafları da olsa lige renk kattıkları kesin. Ligin ikinci yarısı nasıl gider bilemeyiz ancak ortada bir Başakşehir gerçeği var.Üç büyükler birbirine düşerse,aynı Bursaspor gibi Leicester City gibi şampiyon olacaklar. Hem de onlar gibi peri masalı da olmayacak.Çünkü son dört yıldır ligde ilk 4 te bitiriyor.Bende sizin gibi merakla bekliyorum kimin Şampiyon olacağını ama bence Başakşehir bu sene şampiyon olacaktır.Göstere göstere geldiler bu sefer.Boz Baykuşlar zafere kanat çırpıyor artık dünya yıldızlarıyla.Ne dersiniz ,sizce Arda Başakşehir ile şampiyon olup bir selam da Barcelona'ya çakar mı? İzleyip göreceğiz... Esenkalın sporla kalın... 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Serkan konca
    9.2.2018 - 22:02:22 Serkan konca

    Güzel tespit oğuzhan bey harika yorumlamış sınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu