Röportajlar Haberleri

Düzce’nin bakanı Faruk Özlü olsun!

Düzce’nin bakanı Faruk Özlü olsun!

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı,Düzce’de bakanlığı hak eden milletvekilinin Faruk Özlü olduğunu ifade ederken diğer milletvekillerinin de Özlü etrafında birleşmesi gerektiğini belirtti.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce’de son günlerde gündemde olan “Düzce’ye Bakanlık” konusu ile ilgili çok çarpıcı ve dikkat çekici açıklamalar yaptı. Kayıkçı, Düzce’de bakanlığı hak eden milletvekilinin Faruk Özlü olduğunu ifade ederken diğer milletvekillerinin de Özlü etrafında birleşmesi gerektiğini belirtti.

Düzce’nin kurtuluşu olur

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığında yaptığı açıklama ile Mustafa Kayıkçı Düzce’de bakanlık için bir isim üzerinde durdu. Kayıkçı, “ Bilindiği üzere Türkiye’de Başbakan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu hizmetlerin yürütülmesini sağlıyor. Bu kurulda Düzce’den bir bakan olması Düzce’nin kurtuluşu olur. Hizmet alma konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Biz Düzce olarak 5 genel seçimde 3’te 3 yaparak desteğimizi verdik” şeklinde konuştu.

Düzcelilerin Faruk Özlü etrafında birleşmesi gerekir

Düzce Ticaret Odası’nda yapılan toplantıda Düzce’nin bakan istediğini yüksek bir sesle dile getirdiğini ifade eden Kayıkçı, “ Ben şehir dışında olduğum için benim adıma başkası katıldı. Toplantıda konuşulanlar yerine ulaştırıldı. Bundan emin olabilirsiniz.Düzce’ye bakan verilmelidir. Bunu da ortak bir isim üzerinde birleşerek yapabiliriz.

Bana göre de Düzce’de bakanlık yapabilecek kişi Faruk Özlü’dür. Yanlış anlaşılmaması gerekiyor, diğer milletvekilleri de yapabilir. Özlü isminde ısrar etmemdeki sebep, devleti, yapısını, bürokratını, işleyişini çok iyi bilen her türlü yoldan geçmiş, çok büyük paraların altına imza atmış bir kişi olmasıdır. Sadece yaptığı işleri okumaya kalksanız 15 dakikanızı alır” dedi.

Bırakın Düzce’yi Türkiye’ye lazım biridir

Faruk Özlü’nün, Düzce’ye değil Türkiye’ye gerekli bir isim olduğunu belirten Kayıkçı,“Eğer Düzce’ye bakanlık verilecekse bunun adı Faruk Özlü olmalı.  Fevai Arslan ve Ayşe Keşir’in destek olması gerektiğini düşünüyorum. Faruk Özlü’yü bakan olarak görmek istiyoruz demeliler. Eğer düz bir milletvekili olursa üzülürüm. Faruk Özlü’nün bakanlık hayallerinin olduğunu biliyorum.

Yaptığı çalışmalarda geri dönüşü isteyen bir insandır. Ne yapmalıyız, ne yapıldı diye sorgulayan birisidir. Düzce’de kısa sürede neler yaptığını herkes görüyor. Keşke 3 Milletvekilimizde bakan olsa ama böyle bir şey mümkün değil. Bu işe Düzce’de yakışan tek kişi varsa o da Faruk Özlü’dür. Eğer Özlü bakan olursa Belediye Başkanının doğru yaptığı hiçbir proje geri dönmez. Faruk Özlü bürokrattır. Siyaseti fazla bilmez. Geri dönüşü her zaman alır” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi Dünya’da askeri açıdan sayılı bir vurucu güç haline getirir

Kayıkçı, “ Türkiye’nin Dünya’da sayılı pratik ve vurucu silahlı güç haline getirmek için teknik açıdan projeleri olan bir kişidir. İsrail gibi. Örnek verilmek gerekirse Mamak askeriyesinde 19 tane kazan dairesi var. Buralarda askerler çalışıyor. Asker silahlı bir güçtür ve çok iyi eğitimlerden geçmesi gerekir.

Askerliğin mantığı bulaşık- çamaşır değildir. Eğer düşünülen sistem getirilirse asker sayısı azalır ve profesyonel asker ortaya çıkar. Ben İsrail’in hiçbir şeyini beğenmem. Adamlığından da şüpheliyim, insani değerlerinin olmadığına da inanıyorum ama askerlik açısından taktir ediyorum” dedi.

Dünya dağlarda oluşan çatlakların peşinde

Mustafa Kayıkçı, “ Türkiye çok büyük bir güçtür. Vurucu güç bakımından Dünya’da 3. Sırada gelmektedir. Dünya şuanda dağlarda oluşan çatlakların peşinde koşuyor. Nasıl bir füze teknolojisi kullanıldığını bulmaya çalışıyorlar. Bu projelerin başını da Faruk Özlü çekiyor. Makine mühendisidir. Elimizde olan bir değerdir. Bizim Düzce olarak sahip çıkmamız gerekir” şeklinde konuştu.

İste o zaman anlarım halk için çalıştıklarını!

Milletvekillerinin Faruk Özlü etrafında birleşmesinin çok önemli bir gelişme olacağının altını çizen Kayıkçı, “Eğer milletvekilleri Faruk Özlü etrafından birleşirse işte o zaman anlarım ki kendileri için bir şey istemiyor, halk için, Düzce için çalışıyorlar. Eğer Düzce’den bir bakan alınması halinde vali imparator olur, belediye başkanının istediği hiçbir şey geri çevrilmez, Düzce istediğini alır.

Düzce’den bir bakan çıkması halinde diğer bakanlardan çok rahat bir şekilde hizmet istenebilir, çünkü karşı tarafta senden bir şey isteyecek ve hizmet alma noktasında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

Hiçbir akrabalık bağım yok

Kayıkçı son olarak da Faruk Özlü ile bir akrabalık bağının olmadığının altını çizerek eskiden beri tanıdığı bir kişi olduğundan dolayı Faruk Özlü’yü iyi tanıdığını ve bakanlığı hak ettiğini belirtti. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu