Röportajlar Haberleri

HEDEFİM TÜRK BAYAN MİLLİ TAKIMI

HEDEFİM TÜRK BAYAN MİLLİ TAKIMI

Türkiye Bayanlar Futbol 3. Liginde mücadele eden Düzce Gençlik Hizmetleri Spor takımının gözü pek ve bir o kadarda başarılı file bekçisi Eda Tepe’nin hedefi Türk Milli takmanın formasını giymek bu şimdilik bir hayal fakat bir gün gerçek olacak.


Düzce Gençlik Hizmetleri Bayan Futbol takımının başarılı ve bir o kadarda cesaretli ve gözü pek kalecisi Eda Tepe bu günkü konuğumuz biz sorduk oda sorularımızı yanıtladı. Tepe, “Sporu ve özellikle futbolu adeta taparcasına seviyorum. Bu sevgi sayesinde ilk olarak Cumayeri Çok Programlı Lisesinin futsal takımında başladım. 3 yıl bu takımın kalesini korudum. Lise bittikten sonra Düzce Gençlik Hizmetleri takımına transfer oldum iki yıldır bu takımın kalesini koruyorum. Fakat şartlarımız çok kısıtlı çalışma imkânımız yok denecek kadar az diğer illerde bu böyle değil çünkü çalışacak sahamız yok aynı anda 3 -4 takım aynı anda Nurettin Zafer stadını kullanmak zorunda kalıyoruz.


KALECİ ANTRENÖRÜM YOK


Tüm Türkiye’de Bayan futboluna bakış açısı çok farklı. Bayanların futbol oynamasını yadırgayanlar var bizlerde erkekler gibi sporu ve futbolu seviyoruz niçin yadırganıyoruz bunu çözemedim. Düzce’de kaleci antrenörümüz yok benim çalışma imkânlarım çok kısıtlı antrenörümüz Yunus Emre Koç, “Bu konuda çok yalnız kalıyor ben kendi imkânlarım ile müsabakalara hazırlanmak zorunda kalıyorum bir kaleci antrenörü ile çalışmış olsam çok daha fazla başarılı olurum.


KALECİLİKTE İDOLÜM AMARİKA MİLLİ TAKIM KALECİSİ


Bayan futbolunda kendime Amerika Bayan Milli Takımının kalecisini idol olarak seçtin oda çok cesaretli ve çok başarılı bir kaleci. Ben kaleciliğin inceliklerini tüm bayanlar futbol müsabakalarını seyrederek öğreniyorum hiçbir bayan müsabakasını kaçırmıyorum. Televizyonda seyrettiğim müsabakalardan çok şeyler öğreniyorum çünkü öğrenmenin yaşının olmadığına inanıyorum.


ŞİMDİLİK HAYAL FAKAT HAYALSİZ YAŞANMAZ


Benim hayalim Türkiye Bayan Milli Takımının formasını giymek bu hayalime ulaşmak için çok çalışıyorum bir gün illaki beni ve arkadaşlarımı da gören birileri çıkacaktır. Benim için çok büyük hayal fakat hayalsizde yaşanmaz. Liseden sonra üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Üniversitede okurken de futboldan kopmayacağım. Bayanların futbol oynamasına aileler çok karcı çıkıyorlar benim ailem ise bana yardımcı oluyor bende onları mahcup etmemek için elimden geldiğince çok fazla çalışıyorum.


RAKİPLERİMİZİN ANTRENÖRLERİNDEN ÖVGÜ ALMAK ÇOK GÜZEL


Grubumuzda oynadığımızantrenörlerden çok büyük övgüler alıyorum grubun en iyi kalecisisin takımımızda seni görmek istiyoruz gibi tekliflerde almaktayım. Geçtiğimiz hafta sonu oynadığımız Kocaeli Harbişspopr müsabakasında farklı bir mağlubiyet almamıza rağmen rakip takımın antrenörü, ‘Nerede okuyorsun’ dedi bende üniversiteye hazırlanıyorum dedim o da bana ‘Kocaeli Üniversitesini tercihlerinin arasına yaz burayı kazanırsan seni takımımızda görmek isteriz’ dedi. Bu beni çok mutlu etti demek ki iyi yoldayım bu benim çalışıma isteğimi daha fazla kamçıladı. Bir gün istediğim hedeflere mutlaka ulaşacağıma inanıyorum” dedi.
 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu